Gösteri Başlıyor

Bilişim Fuarı, Türkiye’nin alanında en önemli etkinliklerinden biri... Eylül ayıyla birlikte bu büyük organizasyonun heyecanı yaşanacak. Çok sayıda şirket yeni ürünlerini ve teknolojilerini tanıtac...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Gösteri Başlıyor

Bilişim Fuarı, Türkiye’nin alanında en önemli etkinliklerinden biri... Eylül ayıyla birlikte bu büyük organizasyonun heyecanı yaşanacak. Çok sayıda şirket yeni ürünlerini ve teknolojilerini tanıtacak, farklı konuların ele alınacağı seminerlerde önemli sunumlar yapacak. DIGITAL, fuarda öne çıkacak, şirketler tarafından sunulacak yeni ürün, teknoloji ve hizmetlerden bir bölümünü bir araya getirdi.

TURKCELL’DEN ÇOK ÖZEL

Bilişim Fuarı’nın 5’inci kez sponsorluğunu üstlenen Turkcell, fuarda yeni servislerini sunmayı planlıyor. Bu kapsamda abonelerine hafta sonu indirimli giriş olanağı sunacak ve fuarda 5 ayrı noktada ürünlerini sergileyecek.Kapsamlı mobil ses ve veri iletişimi ürünlerine yer verecek olan Turkcell, kurumsal müşterilerini fuar boyunca standında ağırlayacak.

Şirket, ürün ve servislerini, 7’inci salonda bulunan stand, ana fuayedeki Turkcell Extra, fuayede kurulu “buluşma noktası”nda tanıtacak. Fuar alanı dışında ise “Turkcell TIR”ı ve Falcell Çadırı kurulaca. Burada da yine aktiviteler ve hizmet ve servis tanıtımları yapılacak.  

3COM, İKİ ÜRÜN TANITACAK

3Com Türkiye, Bilişim Zirvesi 2002’ye iki farklı sunumla katılıyor. Bunlardan birinde, geçtiğimiz aylarda duyurulan ve networking dünyasına yeni bir bakış açısı getiren XRN (eXpandable Resilient Networking) çözümü ile NBX serisi network telefonlarını anlatılacak. 3Com, XRN çözümü ile, müşterilerinin ilk yatırım maliyetlerini düşürmeyi ve garantili servis kalitesine sahip dinamik ağlar sunmayı amaçlıyor. Sermaye, varlık ve kaynakların yönetimini kolaylaştıran ve e-iş uygulamalarını destekleyen XRN yazılımı, “büyüdükçe öde” modeli ile kurumların toplam sahip olma maliyetini düşürüyor.

İkinci sunumda ise kolay kullanım ve maliyet avantajı sağlayan, ses ve verinin aynı altyapı üzerinden iletilebildiği ve birden fazla şehirde ofisi olan firmaların telefon maliyetlerini neredeyse sıfıra düşüren Network Telefonu var. 3Com’un Network Telefonu çözümü olan NBX serisi ürünler, geleneksel PBX temelli sistemlere göre ilk aşamadan itibaren yüzde 40 oranında maliyet avantajı sağlıyor.

CA’DEN 21’İNCİ YÜZYIL SEMİNERLERİ

Computer Associates (CA), CleverPath, eTrust, AllFusion ve BrightStor gibi ürünlerinin müşterilerine sağladığı kolaylıklar ve sektöre getirdiği yenilikler hakkında sunacağı bir dizi seminer düzenleyecek. 

Seminerler, “Riskin Değişen Yüzü: Yeni Milenyumda Güvenli”, “Portal: 21.Yüzyıl İçin İş Zekası”, “E-İş Çağında Depolama Yönetimini Güçlendirmek” ve “Başarılı E-İş Uygulamalarının Önemi: Modelleme” başlıkları altında düzenlenecek. 3, 4, 5, 6 Eylül’de düzenlenecek olan seminerler saat 12’de başlayacak.

KOÇBRYCE’DAN SANAL KAMPÜS

Koç Bilgi Grubu şirketlerinden KoçBryce, Bilişim Fuarı’na, e-learning uygulamalarının ilginç bir örneğini oluşturan Sanal Kampus ile katılacak.

Koç Holding bünyesindeki şirketlerde çalışan 10 bin beyaz yakalıya uzaktan eğitim vermeyi amaçlayan Sanal Kampus, holdingin e-dönüşüm girişiminin önemli bir parçasını oluşturuyor. Koç Holding Sanal Kampus’te öncelikle temel finans eğitimi ve Microsoft Ofis yazılımları olmak üzere iki eğitim paketi yer alıyor

EMC’NİN “MALİYET” ODAKLI ÜRÜNÜ

Dünya veri depolama pazarı lideri EMC, Bilişim Zirvesi’ne, “Veri Depolama Teknolojisinde Bilgiyi Yaşatan Çözümler I ve II” adlı sunumlarla katılıyor. Sunumlarda, şirketlere her koşul ve beklenmedik durum karşısında devamlı ve erişilebilir bir bilgi altyapısı oluşturmanın püf noktaları aktarılacak. Ayrıca, EMC’nin bilginin yönetimini otomatize ederek kolaylaştıran, bu sayede yönetim maliyetlerini düşürme olanağı veren yeni mimarisi AutoIS hakkında bilgi de verilecek.

EUTELSAT’IN OPEN-SKY’I NELERİ DEĞİŞTİRECEK?

Dünyanın lider uydu operatörü Eutelsat’ın Multimedya Hizmetleri Yöneticisi Roberto Bellucci, evlere doğrudan multimedya ve videostreaming hizmetleri sunma olanağı sağlayan yüksek hızlı genişbant internet erişimine olanak veren yeni platformu OPEN-SKY’ı tanıtacak.
Açık standart bir sistem olan OPEN-SKY, içerik ve servis sağlayıcılarına çok düşük bütçeyle neredeyse limitsiz bant genişliği sunarak IP/DVB network altyapısı oluşturmalarını sağlıyor.

Eutelsat’ın W3 uydusu üzerinden hizmet veren OPEN-SKY, tüketicilere geniş multimedya içeriği, hızlı dosya dağıtımı, hızlı internet bağlantısı, kişisel yayın gibi bir çok interaktif multimedya servislerine kolaylıkla ulaşma olanağı sağlıyor. Kullanıcılar kişisel bilgisayarları üzerinden DVD kalitesinde film izleyebiliyorlar, çeşitli TV kanallarına erişerek film ve futbol maçlarını seyredebiliyor, müzik dinleyebiliyorlar.

SUPERONLINE VE CISCO İŞBİRLİĞİ

Bilişim Zirvesi’nin ziyaretçileri, Superonline-Cisco Systems işbirliği ile kapsama alanında olacak ve internete 802.11b, Kablosuz Genişbant İnternet erişim teknolojisi ile bağlanacaklar. Etkinlik süresince internet erişimi için Superonline’ın vereceği Cisco destekli 802.11b hizmet, cep telefonu, kişisel bilgisayar, dizüstü bilgisayarlar, PDA gibi cihazlara tek bir kart takarak kullanılabilen ve internete 11Mb/s hızla bağlanmayı mümkün kılıyor.

Hizmet kurulum kolaylığı, mobil olması, kablosuz çözüm ve şirket içi verimlilik gibi avantajları ile dikkat çekiyor. Mobil ziyaretçilerin tek yapması gereken; bilgisayarları ile kapsama alanına girip, eğer mevcut değilse, yetkililerden geçici olarak temin edebilecekleri özel Cisco mobil erişim kartını bilgisayarlarına tanıtarak Superonline Kablosuz Genişbant İnternet kapsama alanına girmek. Böylelikle şirket ağlarına veya internete bağlanabilecek, yavaş bağlantı veya hattan düşme gibi problemlerle karşılaşmadan hızlı bir şekilde e-posta gönderip, alabilecekler.

MICROSOFT’TAN BÜYÜK E-DEVLET PANELİ

Bilişim Fuarı 2002 kapsamında düzenlenecek etkinliklerden en önemlilerinden birini “E-Türkiye” oturumu oluşturacak. Microsoft’un desteğiyle düzenlenen bu oturum, 4 Eylül 2002 tarihinde gerçekleştirilecek.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, İstanbul Milletvekili Ziya Aktaş, Başbakanlık Müsteşarı Dr. Füsun Koroğlu, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Haluk Maga, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, MBA Danışmanlık Genel Müdürü Atilla Akkaş ve Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Rahmi Aktepe’nin katılacakları e-Türkiye oturumlarında, Avrupa Birliği adayı Türkiye’nin e-devlet yolunda geldiği nokta değerlendirilerek bilgisayarlaşmanın önemi vurgulanacak.

Devlet Bahçeli, Rahmi Aktepe, Rifat Hisarcıklıoğlu ve Haluk Maga’nın açılış konuşmalarıyla başlayacak olan “e-Türkiye” oturumuna, “Hedef e-Türkiye” başlıklı açık oturum ile devam edilecek. E-Türkiye çalışma gruplarının temsilcilerinin katılacağı “Uygulamalarla e-Türkiye” oturumlarında ise, Dışişleri Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığı gibi tamamlanan e-devlet projeleri sunulacak.

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz