iPhone X çılgınlığı başladı

Apple'ın yeni iPhone modeli iPhone X (iPhone 10) bugün 55 ülkede satışa çıktı. iPhoneX'e ilk sahip olmak isteyen on binlerce kişi, Apple mağazaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

3.11.2017 12:43:000
Paylaş Tweet Paylaş
iPhone X çılgınlığı başladı

Avustralya, Singapur ve Japonya'daki Apple Store'lar önünde yüzlerce kişi gece saatlerinde bekleyişe başladı. Birçok ülkede iPhone hayranları Apple Store'lar yakınında bir hafta öncesinden kamp kurmaya başladı. iPhone X'e sahip olmak isteyenler arasında özellikle gençlerin yoğun olması dikkat çekti.

Apple bu yıl farklı bir satış stratejisi izleyerek 6 hafta arayla iki farklı iPhone modelini piyasaya sürdü. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus 21 Eylül'de satışa sunulmuş ancak beklenen heyecanı yaratamamıştı. Özellikle yüz tanıma özelliği ile güvenli kullanım olanağı sunan iPhone X ise, iPhone meraklıları arasında büyük heyecan yaratmış durumda.

Apple dün temmuz-eylül dönemi bilançosunu açıklamış, bu dönemde şirketin gelirlerinin yüzde 12,2 artışla 52,58 milyar dolara yükseldiği, kârın da 10,71 milyar dolara yükselerek yüzde 18,9 artış gösterdiği bildirildimişti.

iPhone'un ilk olarak piyasaya sürüldüğü 55 ülke arasında Türkiye yer almıyor. Yeni modelin Türkiye'de kasım ayı sonu ya da aralık başında satışa sunulması bekleniyor.


Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz