Sınırları zorlamaya devam edeceğiz

Norbert Klein, enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve network bağlantılı akıllı ev aletleri geliştirme konusunda sınırları zorlamaya devam edeceklerini kaydediyor.

1.10.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Sınırları zorlamaya devam edeceğiz

BSH Grubu yıllık cirosunun yüzde 3’ünü Ar-Ge yatırımlarına ayırıyor ve bunun sonucunda günde en az üç patentli yenilik geliştiriyor. Bu kapsamda, BSH olarak ürün geliştirme ve üretim süreçlerinde doğal kaynak tüketimini en düşük seviyeye indirmek amacıyla Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını aralıksız sürdürerek, yeni teknolojileri daha az su ve enerji harcayarak müşteri beklentilerini karşılayan ürünlere dönüştürmek en önemli hedefimiz. Ayrıca tüm markalarımız ile birlikte yürüteceğimiz faaliyetlerimizle de çevresel konularda tüketicilerimizi bilinçlendirme çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Beyaz törünün sürdürülebilirlik politikalarına bakışı nasıl?
-
Sektörümüzde üreticiler az önce değindiğim tüketici profilinin bilinç düzeyini ve ihtiyaçlarını kavramış durumda. Doğrudan doğruya insanların günlük yaşamına etki eden ürünlerin imal edildiği bir sektörde bu değişime kayıtsız kalmak mümkün değil. Türkiye’de beyaz eşya sektörü sürdürülebilir yönetim anlayışını dünya standartlarında gerçekleştirmekte. Bu alanda dünyadaki gelişmelerin yakından izlendiğini ve üretim politikalarına yansıdığını görüyoruz.

Sürdürülebilirlik çalışmalarına şirkette kim liderlik ediyor?
-
Sürdürülebilirlik alanındaki çalışmaların planlanması, yürütülmesi ve duyurulmasına elbette BSH’ın üst yönetimi olarak bizler liderlik ediyoruz. Ancak sürdürülebilirlik anlayışı yalnızca üst yönetimin değil üretimden satışa ve satış sonrası servis sağlayan çalışanlara kadar tüm BSH çalışanlarının ajandasında öncelikli bir yere sahip. Bu konuda kurum içi bilinci artırmak ve güncel bilgileri paylaşmak için çalışanlarımız düzenli olarak bilgilendiriliyor. BSH bünyesindeki herkes bu yaklaşımın gelişmesi ve daha iyi sonuçlar ortaya çıkarması için süreçte aktif şekilde rol alıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz