"Tech People"

TECHPEOPLE EYLÜL 2004 KRN’YE KADIN ELİ DEĞDİSentim bünyesindeki KRN bilgisayar, Türkiye’de 1993 yılından bu yana üretiliyor. Ancak, bugüne kadar PC pazarında istediği yere gelemedi. Bu günlerde ye...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Tech People

TECHPEOPLE EYLÜL 2004

KRN’YE KADIN ELİ DEĞDİ
Sentim bünyesindeki KRN bilgisayar, Türkiye’de 1993 yılından bu yana üretiliyor. Ancak, bugüne kadar PC pazarında istediği yere gelemedi. Bu günlerde yeni bir yapılanma süreci içerisine girdi. Yeni bir pazarlama stratejisi benimsendi. Özel konfigürasyonlar eklenerek yenilenen KRN Bilgisayar, yeni dönemde direk satış modeli ile kullanıcılarına ulaşacak.
KRN’deki bu değişimi gerçekleştiren ekip içerisinde 1995 yılından bu yana PC endüstrisinde görev yapan başarılı bir kadın yönetici bulunuyor. 2003 yılından bu yana Sentim’de KRN İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan hedAslıhan Aksun, şirketin değişen vizyonunda büyük söz sahibi. Aksun, KRN’nin değişen yüzünü ve hedeflerini şöyle anlatıyor:

“KRN bilgisayarlarda girdiğimiz bu yenilenme süresi sonucunda en yalın ve direkt iş süreçleriyle gereksiz tüm maliyet unsurlarını ortadan kaldırmayı hedefledik. Böylece kullanılabilir kaliteyi satın alınabilir fiyatla ve uygun satınalma koşulları ile doğrudan pazara sunuyoruz. KRN’yi hem son kullanıcı hem de kurumsal pazarda sınıfının lideri yapmayı amaçlıyoruz.”

KAAN AYDIN BEA SYSTEMS’DE
Kurumsal e-iş altyapı platformu pazarında uzman şirketlerden biri olan BEA Systems’ın Türkiye temsilciliğini eSolutions yapıyor. Geçtiğimiz ay eSolutions’da yeni bir atama gerçekleşti. Şirketin Ankara’daki satış faaliyetlerinin yönetimi Kaan Aydın’a verildi.

hedODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden yüksek lisans sahibi olan Aydın, daha önce SBS’de (Siemens Business), kıdemli iş geliştirme yöneticisi olarak görev yapıyordu. Burada Maliye Bakanlığı'nın da içinde bulunduğu bir müşteri portföyüne yönelik çalışmalar yürüten Aydın, satışın yanı sıra, BT altyapılarının tasarlanması ve iş akışlarının tanımlanması gibi görevler de üstlendi. Aydın, SBS'den önce de SEBIT Genel Müdür Yardımcılığı ve Bilka Ankara Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştu.

NARLI’YA YENİ GÖREV
hedOracle Türkiye’de CRM(Müşteri İlişkileri Yönetimi) danışmanı olarak görev yapan Feyza Narlı, e-iş uygulamaları proje yöneticisi olarak Innova bünyesine katıldı. Narlı, bilgi teknolojileri uygulamaları alanında çözümler sunan Innova’nın Oracle Business Suite çalışmalarında önemli bir rol üstlenecek.

Profesyonel iş yaşamına Exim’de Proje ve Satış Mühendisliği ile başlayan Feyza Narlı, 2000 yılına kadar çok çeşitli şirketlerin ERP seçme ve değerlendirme projesinde görev aldı. 2000 yılından bu yana Oracle Türkiye’de CRM danışmanı olarak görev yapan Narlı, kurumsal uygulamalardaki tecrübesini Innova’ya aktaracak.

OLCAYTO SATI, IPERA ŞİRKETİNE KATILDI
hedTürkiye’de telekom sektörü son dönemde yıldızı parlayan bir sektör olarak dikkat çekiyor. Ancak, bu sektörün Türkiye’de mazisi çok da yeni değil. Türkiye’de telekom dünyası bugüne kadar pek çok donanımlı profesyonel yetiştirdi. Olcayto Satı, bu profesyonellerden biri. 1998 yılında yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra, Turcom iletişim Sistemleri, Ortech Bilişim Teknolojileri, Merpa İletişim Sistemleri gibi firmalarda önemli görevlerde bulunan Satı, Siemens, Nortel Networks, Alcatel, Karel ve Telesis gibi pek sayısal santralin satışlarını yaptı.
Ağ yönetimi, internet bağlantıları ve güvenliği, internet üzerinden uluslararası telefon görüşmeleri, IP telephony, video konferans, uydu iletişimi ve fiber optik iletim konularında firmalara danışmanlık veren Olcayto Satı, geçtiğimiz aylarda IPera Telekomünikasyon şirketinde satış müdürü görevine getirildi. IPera, katma değerli telefon uygulamaları alanındaki gözle görülür büyük bir boşluğu doldurmayı hedefliyor. Yeni kurulan bir şirket olmasına karşın, arkasında 13 yıllık köklü bir deneyim saklı. Türkiye bilişim sektörünün önde gelen isimlerinden Pargem’in kurucuları Tolga Gündüz, Mazlum Kutlar ve Tayfun Özus’un, başlattıkları yeni bir girişim olan IPera, telefonu şirketler için çok daha kullanışlı ve iş verimliliğini arttıran bir araç haline getirecek uygulamalar geliştirmeyi hedefliyor.

GÜRKOK SYS’NİN YENİ SATIŞ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ OLDU
hedSesli yanıt sistemleri alanında faaliyet gösteren SYS’nin Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine geçtiğimiz ay başında Tümer Gürkök atandı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunun Gürkök, yine aynı üniversitede ekonomi üzerine master’ını tamamladı. Bilişim ve telekom çözümleri alanında 15 yıllık satış ve pazarlama tecrübesine sahip olan Tümer Gürkök, sektördeki deneyimlerini SYS’ye aktaracak.

HANDE D. SÜZER
hdemirel@capital.com.tr


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz