Twitter karakter sınırlamasını gevşetiyor

Twitter, tweetlerde kullanılan 140 karakter sınırlamasında önemli bir değişikliğe gidiyor.

17.05.2016 12:36:420
Paylaş Tweet Paylaş
Twitter karakter sınırlamasını gevşetiyor
Dünyanın en yaygın sosyal medya ağlarından Twitter, tweetlerde kullanılan 140 karakter sınırlamasında önemli bir değişikliğe gidiyor.

Bloomberg'in ulaştığı kaynaklara göre Twitter, yaklaşık iki hafta içerisinde tweetlerde paylaşılan fotoğraf ve linkleri 140 karaktere dâhil etmeyecek. Mevcut durumda paylaşılan linkler, kısaltılsa bile 23 karakterlik yer kaplıyor.

Konuyla ilgili Twitter'dan resmi bir açıklama gelmezken bu yeniliğin kullanıcıya daha fazla esneklik getirmesi bekleniyor. Özellikle, savaş ve protesto gibi küresel gelişmelerde en hızlı bilgi kaynağı olan Twitter'a söz konusu yeniliğin gelmesi, olay yerinden daha fazla görsel paylaşılmasını mümkün kılacak.

Twitter CEO'su Jack Dorsey, ocak ayında yaptığı açıklamada şirketin tweetlerin yayınlanmasında ne gibi değişikliklere gidilebileceği üzerine çalıştıklarını söylemişti. Silikon Vadisi'nin en önemli haber kaynaklarından "Recode" yılın başında yaptığı haberinde Twitter'ın, paylaşılan mesajlar için belirlenen 140 karakter sınırını artırarak 10 bine çıkarmayı planladığını duyurmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz