Yeni nesil teknoloji yatırımlarımız sürüyor

Netaş CEO’su Müjdat Altay, küresel teknoloji devleriyle stratejik iş ortaklıkları yaptıklarını ve 200’den fazla küresel operatör için yazılım çözümleri geliştirdiklerini söylüyor. Altay, sektörle ve şirketle ilgili sorularımızı yanıtladı.

29.04.2014 22:48:070
Paylaş Tweet Paylaş
Yeni nesil teknoloji yatırımlarımız sürüyor
Türkiye’de ve bölgede telekom operatörleri için özgün yazılım ve donanım çözümleri üreten Kron’un a grubu hisselerini satın alan Netaş, bu işbirliği ile telekomünikasyon ve kurumsal pazardaki sistem entegrasyonu kabiliyetini daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

İşbirliğinin, ürün portföylerini genişleteceğini de söyleyen Netaş CEO’su Müjdat Altay, “savunma, finans, enerji, eğitim ve sağlık gibi çeşitli dikey sektörlerde derinleşerek, özgün projeleri hayata geçiriyoruz. AR-GE birimimiz; telekomünikasyon, kamu, savunma ve kurumsal müşteriler için geliştirdiği çözümlerle yeni nesil teknolojiler alanında yatırımlarını kararlılıkla sürdürüyor” diyor.

Netaş bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çözümleriyle, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunuyor.

Sektörde 46 yıllık deneyime sahip olan şirket, bilişim teknolojileri alanındaki faaliyetlerini, yeni nesil AR-GE biriminin katkılarıyla sürdürüyor. Aynı zamanda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, savunma iletişim ağının modernizasyonunda da önemli bir rol oynuyor.

Netaş CEO’su Müjdat Altay, küresel teknoloji devleriyle stratejik iş ortaklıkları yaptıklarını ve 200’den fazla küresel operatör için yazılım çözümleri geliştirdiklerini söylüyor. Şirketin son yıllarda yaptığı ciddi yatırımlarla, önemli bir değişim sürecini de başarıyla yürüttüklerini belirtiyor.

Türkiye’nin en büyük sistem entegratörü konumuna geldiklerini vurgulayan Altay, “ Son yedi yıllık süreçte, yıllık ortalama yüzde 25 büyüme başarısı göstererek, bugün 300 milyon doların üzerinde bir büyüklüğe ulaştık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz