Sıçramadan büyüdük

Avni Çelik’in ağzından kendisini başarıya taşıyan detaylar şöyle...

1.07.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Sıçramadan büyüdük

Kimse gelmiyor açıkçası. Herkes epeyce uzakta... Bizim yaptığımız projelerin hiçbiri bulunduğu yere yakışmaz, başka bir şeydir çünkü o. Küçükçekmece Belediye Başkanı, bizim projemizin fotoğrafını çekip bana gönderdi. “Burası Küçükçekmece’ye hiç yakışmadı” demiş. Doğru söylüyor. Çünkü etrafında öyle bir yer yok. Amacımız da bu zaten.

"GELECEĞİMİZİ GARANTİYE ALIYORUZ"
Biz zaman zaman aynı lokasyonda yandaki projelerden 3 kat daha fazlasına proje satabildik. Ancak aynı oranda para kazandığımızı söylemek mümkün değil. Çünkü binanın yapımındaki kalite anlayışımız ve evin dışındaki hayata harcadığımız bedel ve kalite güvence sistemleri, kârlılığımızı önemli ölçüde törpülüyor. Bizim için yaptığımız o ünite son ünite değildir. Biz yeni bir projeye imza attığımızda önemli ölçüde bir evvelki projeden ev alan, alamayan veya almaya niyetli olanlar, nakitle karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla yaptığımız her ünite için harcadığımız çaba sonraki projemize destek içindir. Geleceğimizi böyle garantiye alıyoruz.

TEK TİP TÜKETİCİ İSTEMEDİK
Bizim ilklerimizden bir tanesi, iç dekorasyonlu yapılara imza atmaktı. Bu, çok zor bir iş. 1980’li yılların ikinci yarısında müşterimize, ‘Senin evin herkesinki gibi olmayacak’ dedik. Çeşitlilik sunduk. Bizim projelerimizde mutfağı, banyoyu, tavan döşemesi ve iç rengi müşterimiz belirliyor. Bunu da yapan bir örgüt oluşturduk. Bunlar hep çaba istiyor. Biz bilinmeyeni ve yapılmayanı yapmak istiyoruz. Hiçbir zaman tek tip tüketici istemedik. Bugün de en fazla zorlandığımız konu bu. Zaten bu farklılığı sunmazsanız kimse elini cebine atmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz