İşin ömrü 3 yıla indi

Hangi sektörden veya ülkeden olursa olsun genç çalışanlar daha sık iş değiştiriyor.

1.04.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
İşin ömrü 3 yıla indi

BİLİM İLAÇ NE YAPIYOR?
Bilim ilaç iK Yöneticisi Dilek Mete, Y kuşağının niteliklerine dönük programlar uyguladıklarını söylüyor ve ekliyor: "Kariyerimin Kontrolü Bende projemizi, ücretsiz olarak her yıl bir doğu üniversitesine götürüyor. gençlerin kariyer yollarını aydınlatıyoruz. Yıldızlar Takımı'na giren çalışanlarımıza gelişim platformu sunuyoruz, Bu platformdakilerin yüzde 78'i 35 yaş altı... Y kuşağını şirketimize çekmek ve elde tutmak için gönüllülük çalışmalarının önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz.”
EFES’İN STRATEJİSİ
Efes Türkiye de genç yetenekler için farklı İK stratejileri uyguluyor.  Efes Türkiye İK Direktörü M, Adnan Aktan, şöyle anlatıyor: "Tüm orta seviye yöneticilerimiz için, güçlü yönleri ve gelişim alanlarını keşfedecekleri Gelişim Merkezi uygulamamız var, Müdür Destek projesinin amacı ise onların yönetsel yetkinliklerinin geliştirilmesi, Ayrıca Efes Akademi üzerinden çalışanlarımıza mesleki eğitimler haricinde hobilerine göre eğitimler de sunarak hayatlarının her alanında onları destekliyoruz.”
KARİYER PLANLAMASI
Oyak Renault İK Direktörlüğü'nden Endüstriyel ve Sosyal ilişkiler Departman Müdürü Ali Meriçboyu, şu bilgileri veriyor: "Mutlaka kariyer planlaması ve organizasyonel yedekleme yapıyoruz, Bu doğrultuda eğitim ve gelişim planlıyoruz. İK direktörlüğümüz, çalışanlara kariyerleri, gelişimleri, problemleri konusunda danışmanlık, arabuluculuk, koçluğa dayanan açık bir politika yürütüyor. Genç potansiyellerin, ilerideki görevlerine ve daha üst pozisyonlara hazırlamak için mentoring programı uygulanıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz