AR-GE işimizin can damarı

BSH Ev Aletleri CEO'su Norbert Klein, Türkiye'deki tesislerinde çalışan her iki AR-GE personelinden birinin her yıl patente konu olan yeni bir buluşa imza attığını belirtti.

21.05.2014 23:27:250
Paylaş Tweet Paylaş
AR-GE işimizin can damarı

FARK YARATAN DOZLAMA
Entegre i-DOS teknolojisiyle su altındaki pompalar; standart sıvı deterjanı; yıkama haznesindeki rezervuardan gerektiği miktarda ve hassas bir şekilde besliyor. Mililitre aşamalarında kalibre edilen doz çözümüyle i-DOS diğer dozlama sistemleri arasında fark yaratıyor.

AKILLI YIKAMA
Deterjan makine içinde çamaşır yüküne, kir miktarına, su sertliğine ve seçilen yıkama programına göre dağıtılıyor. Dayanıklı bir pamuklu kumaşın normal kiri için çıkış miktarı gibi temel ayarlar ekran aracılığıyla uyarlanabiliyor. Ardından i-DOS bu ayarları her yıkamada otomatik olarak kullanıyor.

“İNOVASYONLA TÜKETİMİ AZALTIYORUZ"
DOĞAYI VE EKONOMİYİ KORUYORUZ

Geliştirdiğimiz inovatif teknolojiler sayesinde ürünlerimizin enerji verimliliğini artırarak hem doğal kaynakların korunmasına hem de tüketicilerin tasarruf sağlamasına yardımcı oluyoruz. Örneğin Zeolit kurutma teknolojisi ile donatılan bulaşık makineleri enerji verimliliğinde kendi sınıfındaki en yakın rakibinden yüzde 30 daha fazla verim sağlıyor.

YÜZDE 67 DAHA AZ SU

i-DOS teknolojis iyle donatılmış, akıllı sensörleri sayesinde çamaşırların kumaş tipini, kirini ve miktarını, suyun sertliğini hesaplayan çamaşır makineleri ise optimum su, elektrik ve deterjan kullanımı sağlayarak, 1990 yılında üretilmiş bir çamaşır makinesine nazaran yüzde 67 oranında daha az su harcıyor.

ENERJİDE DEV TASARRUF
Son 15 yılda, enerji sarfiyatının buzdolaplarında yüzde 73, çamaşır makinelerinde yüzde 53, bulaşık makinelerinde yüzde 50, fırınlarda yüzde 43, kurutucularda ise yüzde 62 oranında azaldığını gözlemliyoruz. Ayrıca çamaşır makinelerinde yüzde 35 ve bulaşık makinelerinde ise yüzde 60'a varan oranda su tasarrufu sağlanmış bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz