AR-GE işimizin can damarı

BSH Ev Aletleri CEO'su Norbert Klein, Türkiye'deki tesislerinde çalışan her iki AR-GE personelinden birinin her yıl patente konu olan yeni bir buluşa imza attığını belirtti.

21.05.2014 23:27:250
Paylaş Tweet Paylaş
AR-GE işimizin can damarı
BSH Türkiye, BSH Grubu içinde 3'üncü büyük AR-GE merkezine sahip. 2008 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından AR-GE Merkezi sertifikası alan Türkiye'deki ilk şirket. Türkiye'nin büyük endüstriyel kuruluşları arasında yıllık AR-GE personeline düşen patent sayısında da ilk sırada yer alıyor.

BSH Ev Aletleri CEO'su Norbert Klein, Türkiye'deki tesislerinde çalışan her iki AR-GE personelinden birinin her yıl patente konu olan yeni bir buluşa imza attığını belirtiyor ve "BSH, dünyanın en büyük ev aletleri üreticilerinden biri olduysa bunda inovasyon ve AR-GE'yi işinin can damarı olarak görmesinin payı büyük" diye konuşuyor.

İman devi BSH, Türkiye’de Bosch, Siemens,  Profilo ve Gaggenau markalarıyla beyaz eşya J. A^ektörüne yön veriyor. Özellikle enerji ve su tasarrufuna odaklanan şirket, inovasyonıı da sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada en önemli araç olarak görüyor.

Şirket, son dönemde tüketicilerin akıllı çözümlerden yararlanarak doğal dengeyi korumalarına yardımcı olacak lider teknolojiler geliştiriyor. BSH Ev Aletleri CEO’sıı Norbert Klein, “Ürün geliştirmeden üretime, kullanımdan geri dönüşüme kadar değer zincirinin her aşamasında doğal kaynak tüketimini en düşük seviyeye indirmek için inovasyon çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyor.

Sürdürülebilir üretimde en kilit faktörün inovasyon yaratmak olduğunu söyleyen Klein, “Üretimde yenilikçi çözümlerle çevre koruma standartlarını yükseltmeyi amaçlıyoruz. BSH Grubu, yıllık global cirosunun yüzde 3’ünü AR-GE yatırımlarına ayırıyor ve bunun sonucunda günde en az 3 patentli yenilik geliştiriyor” diye konuşuyor.

Kısa zaman önce BSH Türkiye, BSH Grubu içinde Almanya ve Çin’den sonra 3’üncü büyük AR-GE merkezi konumuna yükseldi. 2008 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından AR-GE Merkezi sertifikası alan Türkiye’deki ilk şirket olan BSH Ev Aletleri, Türkiye’nin büyük endüstriyel kuruluşları arasında yıllık AR-GE personeline düşen patent sayısında da ilk sırada yer alıyor. BSH Ev Aletleri CEO’su Norbert Klein’ın sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz