Müşterinin de fikrini alacağız

Üretim alanında yenilikçi projelerimizle kârlılığımıza katkı sağlamayı hedefleyeceğiz” diye konuşan Anadolu Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hurşit Zorlu, grubun inovasyon yaklaşımını dergimize şöyle aktardı.

18 MAYIS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Müşterinin de fikrini alacağız

Şirketler artık inovasyon konusunda kendi sınırlarının dışına çıkarak müşterilerini ve diğer paydaşları da sürece dahil ediyor. Siz bu kapsamda neler yapıyorsunuz?
Önümüzdeki dönemde şirket çalışanlarımıza açık olan inovasyon portalimizi, genel proje başvurusu için kamuoyunun kullanımına açmak gibi bir düşüncemiz var. Bunun nasıl olabileceğine ve en iyi şekilde nasıl sonuç alabileceğimize ilişkin çalışmalarımız sürüyor.

Bundan yıllar önce kurduğu fabrikada ürettiği ürünün ismini açtığı yarışmayla halka seçtirmiş ve birinciye ödül vermiş bir vizyondan geliyoruz. Dolayısıyla hayatımızın her alanına tüm paydaşlarımızı dahil etmekten zevk duyuyoruz. Ayrıca bunun sürdürülebilirlik için gerekli olduğunu düşünüyoruz.

Gelecek teknolojileri sizi nasıl etkileyecek?
Anadolu Grubu 18 ülkede faaliyeti olan ve toplamda 61 üretim tesisi bulunan bir topluluk. Dolayısıyla bizler için üretim hacmimizi genişletirken maliyetlerimizi de aynı oranda azaltmak büyük önem taşıyor.

Bunun için gelişen üretim teknolojilerini yakından takip etmek ve hızlıca uygulayarak çalışanlarımızın da bu teknolojilere uyum sağlamalarını başarmak gerekiyor. Teknoloji bizim gibi gruplar için ona adapte olduğunuz sürece faydalıdır.

Yoksa personeliniz kullanamadıktan sonra son teknoloji ürünü bir makineyi tesisinize koymanız size bir fayda sağlamayacaktır. Gelecekte de Anadolu Grubu olarak teknolojinin gerektirdiklerini çalışmalarımıza dahil ederken çalışanlarımızı da bu yeniliklere adapte olabilmeleri için sürekli eğitmeye devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.