Sağlıkta inovatif planlar

Innovation&Strategy, sağlık sektörü ve ekosisteminde yer alan 31 şirketin inovasyonda hangi konulara odaklandığını ortaya koydu.

16.11.2014 20:23:010
Paylaş Tweet Paylaş
Sağlıkta inovatif planlar


Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Gülferi Yıldırım ise sağlık inovasyonu adına neler yaptıklarını şöyle anlatıyor: “Türkiye’de özel sağlık sektörü henüz daha gelişme aşamasındayken branş hastaneciliğiyle sektöre önemli bir yenilik getirdik. inovatif

EBRU ERDEN 3M SAĞLIK ÜRÜNLERİ ÜLKE DİREKTÖRÜ
TÜRKİYE'DE DENTAL, MEDİKAL VE GIDA GÜVENLİĞİNDE VARIZ"
İNOVATİF ÇÖZÜMLERİMİZ

3M Sağlık Bakımı İş Grubu dünya genelinde, enfeksiyon önleme, kritik ve kronik bakım, dental, ortodonti, ilaç teslim sistemleri, sağlık bilgi sistemleri ve gıda güvenliğini içinde barındırıyor. Sağlık bölümü olarak Türkiye'de, dental, medikal ve gıda güvenliği altında üç farklı alanda inovatif 3M çözümleri sunuyoruz.

SIFIR ENFEKSİYON HEDEFİ
Türkiye'de sağlık bakımıyla ilişkili enfeksiyonları önlemeyi görev ediniyoruz. "Sıfır enfeksiyon" hedefimize ulaşma yolunda hastanın, hastane kapısından girişinden, evdeki bakımına kadar enfeksiyon risklerini azaltmaya çalışan çeşitli ürün ve çözümler sunuyoruz.

yatırımlarımızda önceliğimiz hastalarımızı ve hekimlerimizi tanı ve tedavi konusunda son teknolojilerle buluşturmak oldu. Bu nedenle inovasyon bütçemizin en önemli kısmını dünyadaki son teknolojilerin hastanelerimize getirilmesi için kullanıyoruz.” Anadolu Sağlık Merkezi Biyomedikal Müdürü Selçuk Pekyılmaz, kök hücre, genetik tedaviler, kişiye özel tedavi ve kişiye özel ilaç kürlerinin önümüzdeki dönemde Anadolu Sağlık Merkezi’nin odak konuları olacağını söylüyor.

AR-GE'YE DEV PAY
Sağlık sektöründeki şirketler AR-GE’ye dev bütçeler ayırıyor. GE de bu şirketlerden biri. GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy, her yıl gelirlerinin yüzde 5 ila 6’sını AR-GE’ye yatırdıklarını söylüyor.

Özsoy, “2020’ye kadar kanserle ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarına 1 milyar dolar yatıracağız. Ayrıca nörolojik hastalıklar alanında da 2010-2020 arasında 500 milyon dolar yatırım yapacağız” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz