3 saatte çevre

Eğitim, sürdürülebilirliğin en önemli ayaklarından biri. Bu amaçla şirketler, çalışanlarına ve hatta ekosistemlerine özel eğitimler düzenliyor.

27.08.2014 15:40:480
Paylaş Tweet Paylaş
3 saatte çevre


7 E-EĞİTİM MODÜLÜ
Böylece hem çalışanlarımızın sürdürülebilirlik ve çevreyle ilgili konuları daha iyi anlamasını sağladık hem konuya olan bağlılıklarını pekiştirdik. Çalışanlarımıza sınıf eğitimlerinin yanında e-eğitim fırsatları da sunuyoruz. Online eğitimlerden yararlanarak "Sürdürülebilirlik Elçileri" adlı programı hayata geçirdik. Şirket intranetimizde sürdürülebilirlik ile ilgili 7 ayrı e-eğitim modülü bulunuyor.

ÇİĞDEM İÇEL TSKB HAZİNE VE İNSAN
KAYNAKLARINDAN SORUMLU GN. MD. YRD.
"BAĞLI KURULUŞLARA DA EĞİTİM VERİYORUZ" FARKINDALIK

TSKB olarak sürdürülebilir bankacılık kapsamında bilgi ve deneyim paylaşımının önemine inanıyoruz. Sürdürülebilirlik politikamız kapsamında, bankamız çalışanları, bağlı kuruluşlar ve hizmet aldığımız tedarikçi şirketlere çevre konularında gereken eğitimlerin verilmesini hedefliyoruz. Bu amaçla çalışanlarımızın çevresel farkındalığını geliştirecek ve bilgi edinmelerini sağlayacak düzenli eğitim programları gerçekleştiriyoruz.

ATÖLYELER
Sürdürülebilirlik çalışmalarımız ışığında iki çeşit atölyemiz bulunuyor. Bu çalışmaların ilki, Kariyer Atölyesi. Son 5 yıldır her yıl ortalama 35 üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen ve öğrencilere bankamızda işe alım sürecine dahil olma fırsatı da sunulan atölye çalışmasında, sürdürülebilir bankacılık konusunda eğitimler veriyoruz.

PERFORMANS
Bankamız bünyesinde faaliyet gösteren ikinci atölye çalışmasını, TSKB Sürdürülebilirlik Atölyesi oluşturuyor. Bu çalışmada üniversite öğrencilerine yönelik bir sürdürülebilirlik okuryazarlığı programı veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz