Önceliğimiz iklim değişikliği ve enerji

BASF’nin kurumsal marka yönetimi başkan yardımcısı Baerbel Arnold-Mauer ile sürdürülebilir yönetimi konuştu...

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Önceliğimiz iklim değişikliği ve enerji
BASF sürdürülebilir yönetimi işinin merkezine koyuyor. Çevreyi korurken üretim yapmanın gelecekte var olmak için bir zorunluluk olduğunu düşünüyor. Geçtiğimiz yıl AR-GE'ye toplam 1,7 milyar Euro harcayan şirket, bu bütçenin 3'te 1'ini iklim değişikliği ve enerji verimliliği projelerine ayırdı. BASF Kurumsal Marka Yönetimi Başkan Yardımcısı Baerbel Arnold-Mauer, kendilerini enerji verimliliğine ve küresel iklimi korumaya adadıklarını ifade ediyor ve "2020 yılına kadar satılan ürünlerin metrik tonu başına sera gazı emisyonumuzu yüzde 40 azaltmayı amaçlıyoruz" diye konuşuyor. Dünyanın lider kimya şirketi BASF için sürdürülebilir gelişme, çevre koruması ve sosyal sorumluluğun birleşimi anlamına geliyor. Bu görevi yerine getirmek üzere sürekli bir çalışma içinde olan şirket, sadece geçtiğimiz yıl AR-GE için toplam 1,7 milyar Euro harcadı. Şirket bünyesinde dünya genelinde 10 bin 500 kişi yaklaşık 3 bin araştırma projesi yürüttü.

BASF Kurumsal Marka Yönetimi Başkan Yardımcısı Baerbel Arnold-Mauer, AR-GE’ye ayrılan bütçenin 3’te 1’inin yüksek enerji maliyetleri nedeniyle Türkiye’yi de çok yakından ilgilendiren iklim değişikliği ve enerji verimliliğine ilişkin projelere harcandığını belirtiyor. Kendilerini enerji verimliliğine ve küresel iklimi korumaya adadıklarını ifade ediyor. Green Business, kimya sektörünün lider şirketi BASF’nin kurumsal marka yönetimi başkan yardımcısı Baerbel Arnold-Mauer ile sürdürülebilir yönetimi konuştu...

BASF iş süreçlerinde ve üretimde sürdürülebilir olmak için neler yapıyor?
Bizim için sürdürülebilir gelişme, uzun vadeye yönelik ekonomik başarının çevre koruması ve sosyal sorumluluğun birleşimi anlamına geliyor. Dünyanın lider kimya şirketi olarak bu görevi yerine getirmek üzere sürekli bir çalışma içindeyiz. Sürdürülebilirlik, güçlü bir şekilde stratejimiz ve organizasyonumuz içinde yer alıyor. BASF’nin hedefi, toplumun ayrılmaz bir parçası olarak sorumlu bir şekilde hareket etmek. Üçlü sorumluluk yönetim sistemimiz, çevre ve sağlığın korunması, değer zincirimiz içindeki çeşitli durakların güvenliği için global kurallar, standartlar ve prosedürlerden oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz