Üç alan için çözüm arayışı

Bugün 150 yaşında olan BASF, mevcut sürdürülebilirlik çalışmalarına yenilerini eklemek için adeta fırsat kolluyor. Bu hedef doğrultusunda dev şirket, “akıllı enerji”, “gıda” ve “şehir yaşamı” olmak üzere 3 global zorluk alanında çözümler üretmeye odaklanmış durumda. Şirket “Her şey sürdürülebilir bir dünya için” mottosuyla bu 3 temel alanda yaratıcı çözümler bulmak için çalışıyor.

25.08.2015 12:30:140
Paylaş Tweet Paylaş
Üç alan için çözüm arayışı

Bakım maliyetlerini düşüren beton katkıları
BASF’nin ürün yelpazesinde bulunan beton katkılarının uygulanması, inşaat sürecinde zaman, enerji ve maliyetten tasarruf sağlayarak beton yapıların dayanıklılığını artırıyor ve böylece uzun vadede ortaya çıkan bakım maliyetleri azalıyor.

Akıllı atık yönetiminde farklı yöntemler 
Geri dönüştürme, yeniden kullanma, azaltma gibi kavramlar, atık yönetiminde anahtar rol oynuyor. Sürdürülebilirlik çalışmaları çerçevesinde atık yönetimi konusuna da eğilen BASF, plastik katkı maddeleri, yenilenebilir malzemelere dayanan onaylı kompostlanabilir polimerler, organik atık veya değerli malzemelerin şehir çöpünden geri alınması gibi alanlara yönelik çözümler üzerinde çalışıyor.

Su arıtma çözümleri
BASF, su arıtmaya yönelik proses kimyasalları ve modern membran malzemeleri gibi su yönetimine yönelik pek çok çözüm sunuyor. Örneğin, içme suyunun saflaştırılması ve
ayrıca proses suyunun, atık suyun ve deniz suyunun arıtılması için ultrafiltrasyon membranları kullanılabiliyor. Bu membranların son derece ince gözenekleri, suyun saflığını bozan maddeleri ayırırken virüsler ve bakteriler gibi en küçük mikroorganizmaları da filtreleyebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.