Ayda 20 milyon kişiye ulaşıyoruz

"Sosyal medya bizim için reklam ve medya değil, etkileşim kanalı...

8.04.2016 13:11:260
Paylaş Tweet Paylaş
Ayda 20 milyon kişiye ulaşıyoruz


L’Oreal Türkiye sosyal medyada toplam kaç kişiyle temas halinde? Sosyal medya üzerinden günde ve ayda ortalama kaç müşteriyle iletişime geçiyorsunuz?
Toplamda 2-2,5 milyon kullanıcıya ulaşıyoruz. Bunun 1,5 milyonuna Facebook’tan ulaşıyoruz. Diğerlerinde biraz limitli, çünkü Twitter ve Pinterest’te daha az kullanıcıya ulaşabiliyoruz. 1,3 milyon fan yani hayran sahibiyiz. Sosyal medya ağlarımızla 1 ay içerisinde 20 milyonun üzerinde internet kullanıcısına ulaşıyoruz.

Sosyal medya stratejinizi neye göre oluşturdunuz?
Sosyal medya stratejisini marka ya da kategori bazında oluşturabilirsiniz. Marka bazında baktığımızda, L’Oreal’in portföyünde 20’den fazla marka bulunuyor ve hepsinin farklı konumlandırması var.

Örneğin daha yenilikçi L’Oreal Paris markasında sosyal medya stratejimizi, “get the look” (gibi görün) yani bir ünlünün görüntüsüne, makyajına, cildine ya da saçına nasıl ulaşacağımızı gösteren şeyler üzerine kuruyoruz. Öte tarafta Maybelline markamızın sosyal network misyonu daha çok eğitim odaklı, ürünün nasıl kullanılacağı gibi şeyler üzerine...

Sosyal medya stratejimiz markaların konumlandırması ve DNA’larına yönelik bir yapının etrafında oluşuyor. Bir de kategoriye yönelik çalışmalarımız var.

Parfüm, makyajve cilt bakımı kategorilerinde hepsinin ihtiyaçlarına yönelik farklı çalışmalar yapılıyor. Örneğin makyaj kategorisi daha çok trendler ve kombinasyonlarla; yani “Yüzüme nasıl makyaj yapmalıyım, nasıl eyeliner sürmeliyim” ile ilgileniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz