Dijital trendleri takipçilerimizle buluşturuyoruz

MURAT GÖLLÜ, “Sosyal medyada takipçilerimize doyurucu içerik sunmak bizim için çok önemli" diyor...

11.03.2016 11:12:280
Paylaş Tweet Paylaş
Dijital trendleri takipçilerimizle buluşturuyoruz
Akbank, sosyal medyada “değer katan” projelerle doğru hedef kitlelere ulaşmayı hedefliyor. Dijital trendlerle ilgili bilgi akışını sağlarken de sosyal medyanın ruhuna uygun kanallar kullandıklarını belirten Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, “Sosyal medyada takipçilerimize doyurucu içerik sunmak bizim için çok önemli” diyor. Hızla yaygınlaşan sosyal medya kanalları markalar için önemli iletişim fırsatları sunuyor. Sosyal medyada “değer katan” projelerle doğru hedef kitlelere ulaşmayı amaçlayan Akbank, dijital trendlerle ilgili bilgi akışını sosyal medyanın ruhuna uygun kanallarla kitlelere ulaştırıyor. Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, sosyal medyada anlamlı içerik üretmenin önemine dikkat çekiyor. Göllü, “Sosyal medyada yeni formatlar, yeni içerik türleri, yeni içerik kaynakları kullanarak ‘Türkiye’nin en değerli markası’ unvanımızın hakkını verecek şekilde iletişimimizi sürdürmeye devam edeceğiz” diyor. Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü ile takipçilerine dijital trendleri nasıl sunduklarını konuştuk:
* Sosyal medyadaki temel stratejiniz nedir?
 Bir marka olarak sosyal medyada var olmak, özellikle Akbank gibi yüksek sayıda takipçi tarafından izlenen markalar için takipçilerine bir anlam ifade eden, yarar sağlayan içerik sunma sorumluluğu yüklüyor. Bizim odağımızda da doyurucu içerik sunmak var. 
* Bireyler, sosyal medya platformlarında markalardan nasıl hareket etmelerini bekliyor? 
 Sosyal medyadaki tüm bireyler takip ettikleri markalardan ve kişilerden kendileri için önem taşıyan konularda özgün içerik görme beklentisinde. Bu yüzden Akbank olarak sosyal medya takipçilerimize temsil ettiğimiz değerlerle örtüşen, farklı, anlamlı ve özgün içerikler sunma çabası içindeyiz. 
* Sosyal medyada farklı ve özgün içerikler sunmak için neler yapıyorsunuz? 
 Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için yenilikçi, yaratıcı ve insan odaklı teknolojiyi tüm süreçlerimizin merkezine konumlandırıyoruz. Bundan 2 yıl önce, müşteri odaklı kimliğimizle yakından takip ettiğimiz teknoloji trendlerini takipçilerimizle paylaşmamız gerektiğini düşündük ve bir içerik projesine başladık. İstedik ki gerek bankacılık, gerekse bankacılık dışındaki dünyadaki en son teknolojik gelişmeleri ve geleceğe yön veren trendleri yakından takip etmekle kalmayalım, bunları sosyal medyadaki dostlarımızla da paylaşalım. Ancak bu tip içerikleri sosyal medyanın ruhuna uygun ve geniş kitleler için ilgi çekebilecek formatta derlemek gerekiyordu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz