En heyecanlı yarışmalar!

Mesajını hızlı ve eğlenceli şekilde vermek isteyen markalar, hedef kitlesine ve amaca yönelik tasarlanan yarışmalarla sosyal medya üzerinden beklentilerine kavuşmaya çalışıyor. Bu heyecanlı yarışmaların markalara yaptığı katkılar ise uzmanlara göre saymakla bitmiyor...

1.06.2014 13:08:100
Paylaş Tweet Paylaş
En heyecanlı yarışmalar!

ÖZEL GÜNLER ÖNEMLİ
Özel günlerde marka-müşteri arasındaki sadakati artırmak için de yarışma kampanyalarına sık sık başvuruluyor. Örneğin Polisan, 4-14 Şubat tarihleri arasında Facebook üzerinden düzenlediği “Polisan’la Aşkını Tazele” yarışmasıyla kulaktan kulağa iletişimin yoğunlaşacağı Sevgililer Günü’nde potansiyel hedef kitlesine ulaşmayı amaçladı.

Bine yakın katılım elde eden yarışma, Polisan’a müşterileriyle sıcak bir bağ kurma fırsatı verdi. Jean pazarının lideri Mavi ise, 5-14 Şubat tarihleri arasında sosyal medyada gerçekleştirdiği “#aşıkoldum” yarışmasıyla tüketicilere ulaşmaya çalıştı.

Bu jenerik kalıbı. Sevgililer Günü gibi özel bir günde sahiplenmek ve Mavi modasıyla ilişkilendimıek istediklerini anlatan Mavi Pazarlama Direktörü Serpil Berkan, yarışmanın başarısını şöyle özetliyor; “aşıkoldum.mavi.com sitesi, 60 bin kez görüntülendi.

Her geçen gün yeni ziyaretçi oranı yüzde 70 arttı. Siteye gelen her kullanıcı, ortalama 100 Mavi ürününü inceledi ve ma-vi.com’un Twitter trafiği 20 kat arttı.”

YARIŞIRKEN ÜRETMEK
Yarışmalarda başarılı sonuçlar elde edebilmek için kampanya kurgusunun etkileşime açık ve sürdürülebilir olması da büyük önem taşıyor. 4F Interaction Sosyal Medya Ajansı Başkanı Ali İhsan Altıparmakoğlu “Eğer kullanıcılar kampanya sonunda bir içerik üretiyorsa farklı tatta bir iş ortaya çıkıyor” diyor.

Digitürk’ün ‘Hayallerine Dokun’ mottosuyla sürdürdüğü sosyal medya yarışması tam da bu tip etkileşimli bir örnek... İşe hayali bir ‘Digiturk Hayaller Ofisi’ kurarak başlayan marka, hayallerinedo-kun.com adresinden ulaşılabilen bu ofiste kullanıcıların gerçekleşmesini diledikleri hayallerini video, fotoğraf veya yazılı olarak paylaşmalarını istedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz