Sosyal medya ajansları yükseliyor

Sosyal medya ajanslarının sayısı 40'ı aşmış durumda. Ancak bu ajanslardan sektöre yön verebilecek konumda olanların sayısı 10'u geçmiyor.

3.08.2014 19:43:510
Paylaş Tweet Paylaş
Sosyal medya ajansları yükseliyor


“Öte yandan ülkede aç-kapa konumuna gelen sosyal medya kanallarının belirsizliğinin üzerinden atılması ge-
rekiyor. Bu yasaklar geri gelmemek üzere tamamen ortadan kalkarsa bu ülkenin müthiş bir sosyal medya potansiyeli var” diye konuşuyor.

Smartis Ajans Başkanı Altuğ Aymer, çoğunlukla “Ben sosyal medya yaparım” diye düşünen kişilerle yola çıkan küçük ajansların gitgide artacağını fakat zamanla bu kargaşanın biteceğini söylüyor. 360+ Media Interactive Kurucu Ajans Başkanı Zehra Öney’e göre de sosyal medya gelecekte mobile doğru kayacak. “Hatta kaymaya başladı bile” diyen

Öney şöyle devam ediyor: “En büyük sosyal ağ Facebook’un mobile yaptığı yatırımlar bunun en açık göstergesi. Sadece akıllı telefonlar ile değil, Google Glass, akıllı saatler ve diğer giyilebilir teknolojilerin hayatımıza girişi ile sosyal medyayı her an yanımızda taşıyor olacağız.”

DUYGU ERKİN / BOOMERANG İSTANBUL SOSYAL MEDYA DİREKTÖRÜ
'Bu mecra dikkatle dinlenmeli'

4 YIL ÖNCE KURULDU
Boomerang İstanbul, markalar için sosyal medya pazarlama çözümlerine odaklanmış olan, yaklaşık 4 yıldır faaliyet gösteren ve güçlü ekibiyle yoluna devam eden bir sosyal medya ajansı. B2B ve B2C pek çok önemli markaya, daimi veya proje bazlı hizmetler vermeye devam ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz