GLOBAL KOBİ ERZiNCAN’DA TOPLANDI

Capital ve Ekonomist dergilerinin, TTNET İşyerim’le oluşturduğu Global KOBİ Platformu, Erzincan’da toplandı.

17.07.2015 20:48:240
Paylaş Tweet Paylaş
GLOBAL KOBİ ERZiNCAN’DA TOPLANDI
Ekonomist ve Capital dergilerinin TTNET İşyerim’in desteğiyle oluşturduğu Global KOBİ Platformu buluşmasının beşinci durağı Erzincan oldu. Erzincan Belediyesi Kongre Salonu’nda, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıyı, Türkiye’nin önde gelen işadamlarının yanı sıra çok sayıda katılımcı izledi.
Her bir konuşmacı Türkiye ekonomisine ilişkin önemli mesajlar verdi.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çalışmaları hakkında bilgilendirme yaparken, 5084 sayılı teşvik yasasının uzatılacağı müjdesini de ilk kez platformda dile getirdi. Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aydın Yalvaç, teşviklerin şu an için yetersiz olduğunu belirtirken Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, Erzincan’ın son altı ay içinde üç büyük toplantıya ev sahipliği yapması ndan mutlu olduklarını ifade etti. Global KOBİ Platformu gibi KOBİ’ler açısından büyük önem taşıyan bu toplantıların Erzincan’da gerçekleşiyor olmasının gelecek için güven verdiğini belirten Vali Demir, Doğu için gerekli yatırımların yapılacağına inandıklarını söyledi.
TÜRKİYE’NİN İNTERNET PERFORMANSI
Açılış konuşmasını yapan Ekonomist ve Capital dergileri yayın direktörü M. Rauf Ateş, TTNET İşyerim’in de desteğiyle bir yıldır düzenledikleri bu toplantılarda, KOBİ’leri bir çatı altına toplayıp sorunlarına çözüm aradıklarını ve KOBİ’lerin önünü açtıklarını kaydetti. Ateş, böyle bir platformun öncülüğünü yapmanın da haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Toplantıda internet kullanımı ile ilgili rakamlar açıklayan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Dünyada 1,6 milyar internet kullanıcısı, Türkiye’de ise 12 milyon Facebook ve 29 milyon MSN kullanıcısı var. Bu rakamlar dahilinde Facebook kullanımında dünyada üçüncü sırada olan Türkiye, MSN kullanımında da dünya ikincisi oldu” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz