5 bin gence staj fırsatı

Genç Capital, Türkiye de gençlerin en çok çalışmak istediği şirketlerdeki staj olanaklarını ve hangi şirketin 2014 ’te kaç stajyer alacağını araştırdı.

23.04.2014 22:31:370
Paylaş Tweet Paylaş
5 bin gence staj fırsatı
Türkiye’nin alanında önde gelen şirketlerinden bazılarında staj başvurusu süresi doldu bile. Çoğu şirkette ise 2014 için staj başvuruları hala sürüyor. Örneğin Arçelik, bu yıl 650 öğrenciye staj imkanı sağlamayı planlıyor. Vestel, çeşitli bölümlerine 3 grup halinde 120 stajyer kabul edeceğini açıkladı.

Renault Mais ise 2014 ’te toplam 45 stajyer alacak. Bazı şirketler şubat bazıları mart ayında çeşitli platformlardan başvuru kabul ediyor. İhtiyaçları doğrultusunda alım yapan şirketlerin stajyer kadroları için belli kriterleri ve beklentileri var.

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
Genç Capital, Türkiye de gençlerin en çok çalışmak istediği şirketlerdeki staj olanaklarını ve hangi şirketin 2014 ’te kaç stajyer alacağını araştırdı. Staj kuşkusuz genç yetenekler ve yeni mezunlar için şirketleri ve iş birimlerini tanıyabilmek için eşsiz bir fırsat ve paha biçilemeyecek kadar değerli bir deneyim...

Birçok şirket için de öğrencilerin kariyer yolculuklarını desteklemek, onların fikir ve yaratıcılıklarından faydalanmak, genç yeteneklerle birlikte çalışma imkanı bulmak büyük önem taşıyor.

Bu nedenle her yıl çok sayıda şirket, gelecek vadeden yetenekli insan gücünü belirlemek, onların gelişimlerine katkıda bulunmak ve üniversite/endüstri işbirliğinin devamlılığını sağlamak amacıyla farklı kapsamlarda staj programları hayata geçiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz