Değerlerimizi paylaşan adayları tercih ediyoruz

Akaryakıt sektörünün önde gelen oyuncularından Shell, Türkiye’de 700 çalışana sahip ve yaklaşık 15 bin kişiye dolaylı istihdam sağlıyor. Shell’in işe alım süreçlerinde, yeni mezunlar öncelikle ‘müşteri hizmetleri merkezi’ bünyesinde işe başlıyor. Burada şirketin ürünlerini ve politikalarını öğrenen çalışanlar, performans becerilerine göre kısa sürede yükselme şansı yakalayabiliyor. Çalışanların gelişimine oldukça önem veren şirket, “Shell’e Hoş Geldiniz”, “Ekip Liderleri”, “Gelişim Haftası” adında eğitimler düzenliyor ve çalışanlarını global organizasyonlarda görevlendiriyor. Şirketin her yıl 50-70 kişiyi işe aldığını ifade eden Shell Türkiye İK Müdürü Rick Young, 2015’te ayrıca 80 stajyer alımı yapacaklarını söylüyor. Young, seçim kriterlerini “Rekabetçi ve yenilikçilik ruhuna sahip, dürüstlük, doğruluk ve insanlara saygı gibi temel değerlerimizi paylaşan kişileri tercih ediyoruz” diyerek açıklıyor.

29.09.2015 16:13:360
Paylaş Tweet Paylaş
Değerlerimizi paylaşan adayları tercih ediyoruz

"Yeni başlayanlar önce şirketi tanıyor"
YENİ MEZUNLAR

İşe alınan birçok yeni mezun, önce müşteri hizmetleri merkezimizde işe başlıyor. Burada müşterilerle doğrudan ilgileniyor, ürünlerimizi öğreniyor, işlerimiz hakkında bir bakış açısı kazanıyor ve şirketimizi tanıyor. Ayrıca ticaret ve tedarik, perakende satışlar, madeni yağlar, madeni yağlar tedarik zinciri ve bazı başka alanlarda da giriş seviyesi analist/uzman pozisyonları mevcut.
İLERLEME FIRSATI
Giriş pozisyonlarında işe başlayanlara şirketimizde ilerleyen yıllarda birçok yükselme fırsatı sunuluyor. Yükselmek için temel gereklilikler performans ve beceri. Çalışanların öncelikle kendi görevlerinde başarılı olmaları ve güçlü bir performans göstermeleri gerekiyor.
LİDERLİK EĞİTİMLERİ
Daha ileri pozisyonlar için çalışanlarımızdan gerekli beceri ve yetkinlikleri sergilemelerini bekliyoruz. Ayrıca ileriye dönük bir şekilde liderlik potansiyeli bulunan çalışanları tespit ediyoruz. Bu doğrultuda “Ekip Liderleri” eğitimleri de dâhil olmak üzere liderlik gelişim programlarımız bulunuyor.

"Perakende alanında işe alım olacak"
KAÇ KİŞİ ALINIYOR?

Her yıl ortalama olarak 50 ila 70 arası kişi Shell ailesine katılıyor. Ayrıca iş ortaklarımız işlettikleri akaryakıt istasyonlarına ihtiyaçları doğrultusunda işe alım yapıyor. 2015 yılında ağırlıklı olarak perakende akaryakıt ticareti alanında istihdam gerçekleştireceğiz.
BAŞVURU ZAMANI NEDİR?
 Belirli bir başvuru dönemimiz bulunmuyor. Açılan pozisyonlara göre Kariyer.net aracılığıyla ilan veriyoruz. Bayilerimizin işlettiği istasyonlarda açılan pozisyonlar için genellikle ilgili bölgede yerel olarak ilan veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz