Değerlerimizi paylaşan adayları tercih ediyoruz

Akaryakıt sektörünün önde gelen oyuncularından Shell, Türkiye’de 700 çalışana sahip ve yaklaşık 15 bin kişiye dolaylı istihdam sağlıyor. Shell’in işe alım süreçlerinde, yeni mezunlar öncelikle ‘müşteri hizmetleri merkezi’ bünyesinde işe başlıyor. Burada şirketin ürünlerini ve politikalarını öğrenen çalışanlar, performans becerilerine göre kısa sürede yükselme şansı yakalayabiliyor. Çalışanların gelişimine oldukça önem veren şirket, “Shell’e Hoş Geldiniz”, “Ekip Liderleri”, “Gelişim Haftası” adında eğitimler düzenliyor ve çalışanlarını global organizasyonlarda görevlendiriyor. Şirketin her yıl 50-70 kişiyi işe aldığını ifade eden Shell Türkiye İK Müdürü Rick Young, 2015’te ayrıca 80 stajyer alımı yapacaklarını söylüyor. Young, seçim kriterlerini “Rekabetçi ve yenilikçilik ruhuna sahip, dürüstlük, doğruluk ve insanlara saygı gibi temel değerlerimizi paylaşan kişileri tercih ediyoruz” diyerek açıklıyor.

29.09.2015 16:13:360
Paylaş Tweet Paylaş
Değerlerimizi paylaşan adayları tercih ediyoruz
Royal Dutch Shell, 70’ten fazla ülke ve bölgede, 94 bine yakın çalışanıyla hizmet veriyor. Enerji ve petrokimya şirketler grubu Shell’in dünyadaki faaliyet alanları arasında perakende akaryakıt ticareti, ticari akaryakıt satışları, madeni yağlar üretimi ve ticareti, havacılık ve denizcilik sektörüne yönelik akaryakıt ticareti, elektrik ve doğalgaz ticareti, kimya sektörüne yönelik petrokimyasal ticareti, petrol ve gaz arama üretimi gibi birçok iş grubu bulunuyor. Türkiye’de ise şirketin 700 civarında çalışanı bulunuyor ve yaklaşık 15 bin kişiye dolaylı istihdam sağlıyor. Türkiye’de 1.000’den fazla akaryakıt istasyonuyla faaliyet gösteren Shell, ağırlıklı olarak perakende akaryakıt ticareti alanında saha yöneticiliği, bölge müdürlüğü, ürün yöneticiliği, tedarik planlaması,mühendislik ve üretim alanlarında eleman alımı yapıyor. Sağlık, güvenlik ve çevre gibi sürdürülebilirlik konularında çalışan özel bir ekibi bulunuyor. Her yıl 50 ila 70 kişiyi işe alan Shell, önümüzdeki dönemde özellikle perakende akaryakıt ticareti alanında eleman alımı yapmayı planlıyor. İşe alımlarda pozisyonlara göre aradıkları yetkinliklerin farklılaştığını söyleyen Shell Türkiye İK Müdürü Rick Young, her elemanda aradıkları temel özellikleri ise “Rekabetçi ve yenilikçi ruha sahip, dürüstlük, doğruluk ve insanlara saygı” olarak sıralıyor. 2015 yazında toplam80 stajyer alımı yapacaklarını da sözlerine ekleyen Young, Shell’in İK politikalarını anlattı:
* Shell Türkiye’nin faaliyetlerinden kısaca bahseder misiniz?
Türkiye’de, bazı petro kimya ürünlerinin yanı sıra otomotiv ve havacılık yakıtlarının ihracı, dağıtımı, pazarlaması ve perakende satışına odaklanıyoruz. Aynı zamanda ülke içinde tüketiciler, işletmeler ve denizcilik sektörü için madeni yağlar ve gres yağı üretiyor, pazarlıyor ve satıyoruz. Türkiye’de ham petrol ve doğal gaz kaynaklarını arama faaliyetine de devam ediyoruz. 2006 yılında akaryakıt ve madeni yağ yatırımlarını büyütmek üzere yeni bir yapılanmaya gittik. Sektörün köklü şirketlerinden Turcas Petrol ile gerçekleşen birleşmenin ardından, yüzde 70 oranında hissesine sahip olduğumuz Shell&Turcas Petrol A.Ş kuruldu. Shell’in perakende satışlar, ticari akaryakıtlar, ticari filo ve madeni yağlar alanlarındaki faaliyetleri Shell&Turcas Petrol A.Ş. bünyesinde yürütülüyor. Arama, havacılık, kimya, denizcilik, doğal gaz ve elektrik ticareti faaliyetleri de Türkiye’deki diğer Shell şirketleri tarafından gerçekleştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz