Hedef en iyiler

Bahar Özen Şansal ile ilaç sektörünün ve Pfizer’in gençlere sunduğu fırsatları konuştuk.

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hedef en iyiler
Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya insan Kaynakları Direktörü görevini yürüten Ba,har Özen Şansal, Türkiye’de her dört yeni mezundan birinin Pfizer’e iş başvurusunda bulunduğunu söylüyor. İşe alım sürecinde adayları başvurmuş oldukları pozisyonun yanı sıra geleceğin Pfizer liderleri olarak yetişecekleri düşüncesiyle işe aldıklarını belirten Şansal, bu nedenle işin gerektirdiğinden fazla yetkinlik ve kapasiteye sa,hip kişileri seçtiklerinin altını çiziyor.

Dünyanın en önemli ilaç şirketlerinden biri olan Pfizer, en iyi ve nitelikli çalışanları bünyesinde toplamak istiyor. Bu doğrultuda çalışanlar belirlenirken ilerinin yöneticisi olma isteği ve potansiyeline sahip olan kişiler seçiliyor. Her yıl 40 bini management trainee olmak üzere 100 bine yakın başvurunun yapıldığı şirket, insan kaynakları sürecinde en fazla zamanı ve eforu en iyiyi bulmaya harcıyor. Doğru kişi kriterlerinin iyi bir eğitim almış, potansiyeli yüksek ve en önemlisi istekli kişi olduğunu belirten Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal, kişinin öğrenme açlığı, merakı, vizyonerliği, iş yapma isteğiyle ilgilendiklerini söylüyor. İlaç sektörünün özellikle tıp, eczacılık, biyoloji, kimya, işletme, ekonomi mezunları için birçok avantaj sunduğunu hatırlatan Şansal “İyi bir pazarlamacı ya da ürün müdürü olmak istiyorsanız Pfizer’de öğrenecekleriniz bence rakipsiz” diyor. Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal ile ilaç sektörünün ve Pfizer’in gençlere sunduğu fırsatları konuştuk.

İlaç sektörünün gençler için cazip yönleri neler olabilir?
Türkiye, global ilaç sektöründe dünya ortalamasının üzerinde büyümeleriyle dikkat çeken gelişen pazarlar yani ilaç endüstrisinin hızlı büyüme gösterdiği pazarlar arasında yer alıyor. Avrupa’daki ilaç şirketleri de gözlerini Türkiye’nin de içinde olduğu bu yeni pazarlara çevirmiş durumda. Sağlık Bakanlığı’nın ilaç sektörü yatırımlarının teşvik edilmesine yönelik inisiyatifler geliştirilmesine öncelik vermesini kapsayan son gelişmeler de ülkemizde ilaç sektörünün büyüyeceğine işaret ediyor. Bu anlamda ülkemizde çok ciddi yatırımlar var. Bu nedenle kariyer planlaması yapma aşamasında olan özellikle tıp, eczacılık, biyoloji, kimya, işletme, ekonomi mezunları için ülkemizin yükselen yıldızı ilaç sektörünün birçok avantajı var. Pfizer’e bakacak olursak dünya devi bir ilaç şirketi. Çalışanlarına ciddi fırsatlar sunuyor. Örneğin iyi bir pazarlamacı ya da ürün müdürü olmak istiyorsanız Pfizer’de öğrenecekleriniz bence rakipsiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz