Stajdan başlayan yükseliş

Genç Capital, stajyerlikten yöneticiliğe yükselmeyi başarmış, henüz 30’larında olup kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya devam edenleri bir araya getirdi.

12.06.2014 15:39:210
Paylaş Tweet Paylaş
Stajdan başlayan yükseliş


BERK ARI FIAT ÜRÜN PAZARLAMA YÖNETİCİSİ
"BENİ NELERİN BEKLEDİĞİNİ GÖRDÜM"
ÖNÜME IŞIK TUTTU

Makine mühendisliği lisans öğrencisi iken yaz aylarının bir bölümünü staj yaparak değerlendiriyordum. Üretim teknikleri üzerine yapacak olduğum staj için Tofaş’a başvurdum. Staj dönemi önüme ışık tutarak bana ne yapmak istediğimi gösterdi. Üniversiteden mezun olduğumda iş dünyasında beni nelerin beklediğini görme fırsatı buldum.

MAVİ YAKA İLE ÇALIŞMAK
Şirket hakkında ne öğrendiğim konusuna gelirsek, Tofaş’ın dışarıdan göründüğünden çok daha büyük bir organizasyon olduğunu öğrendim. Staj süresince bir diğer şansım da mavi yakalı personel ile çok yakın çalışma fırsatımın olması idi. Bu süreçte kendilerinin hayata, şirkete ve birlikte çalıştıkları beyaz yakalı personele nasıl baktıklarını anlamış oldum.

HEDEFİMİ BELİRLEDİM
Tofaş’taki stajımın bana en büyük katkısı kariyer hedefimi belirlemek oldu. Makine mühendisliği okuyan büyük çoğunluğun aksine ben iş hayatına, ticari kanatta başlamaya karar verdim. Mezuniyet sonrası İngiltere’de University of Warwick’te mühendislik yönetimi yüksek lisansımı tamamladım.

İLK BAŞVURDUĞUM ŞİRKET
Türkiye’ye dönüşümde başvuru yaptığım ilk şirket ise Tofaş oldu. Staj yapmak, size bir şirketin kültürünü tanıma fırsatını sunuyor. Bununla birlikte, ilk iş gününüzde şirketin kapısından içeri girdiğinizde teneffüs ettiğiniz havanın tanıdık olması, o heyecanlı gününüzde sizi rahatlatan hoş bir duygu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz