Stajdan başlayan yükseliş

Genç Capital, stajyerlikten yöneticiliğe yükselmeyi başarmış, henüz 30’larında olup kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya devam edenleri bir araya getirdi.

12.06.2014 15:39:210
Paylaş Tweet Paylaş
Stajdan başlayan yükseliş
Hayallerini süsleyen şirketlere ilk adımı stajyer olarak a,ttılar. Öyle ba,şarılı oldular ki staj sonrasında da çalışmaya devam ettiler. istikrarlı şekilde kariyer basamaklarını tırmanırlarken, her şeye sıfırdan ba,şla,ma,nın ava,ntajını da fazla,sıyla ya,şa,dılar. Aralarında tedarik zinciri direktörü de var, pazarlama yöneticisi de...

Genç Capital, stajyerlikten yöneticiliğe yükselmeyi başarmış, henüz 30’larında olup kariyer basamaklarını sağlam adımlarla çıkmaya devam edenleri bir araya getirdi. Staj kuşkusuz genç yetenekler ve yeni mezunlar için şirketleri ve iş birimlerini tanıyabilmek için eşsiz bir fırsat ve paha biçilemeyecek kadar değerli bir deneyim...

Birçok şirket için de öğrencilerin kariyer yolculuklarını desteklemek, onların fikir ve yaratıcılıklarından faydalanmak, genç yeteneklerle birlikte çalışma imkanı bulmak büyük önem taşıyor.

Staj bir şirketi tanımanın en temel basamaklarından biri.  Bu nedenle çok sayıda öğrenci mezun olmadan önce hayallerindeki şirketlere stajyer olarak girmeye ve onları tanımaya çalışıyor. Böylelikle hem iş hayatını öğreniyor hem kariyerine dair kritik kararları almasını kolaylaştıracak bir dönem yaşıyor.

Bugün iş dünyasında staj yaptığı şirkette kariyerine devam eden çok sayıda profesyonel yönetici var. Bu yöneticiler bir şirkete ilk adımı stajer olarak atmanın çok faydalı olduğu görüşünde... En alt kademeden başlayarak çalışma arkadaşlarını tanıdıklarını, işleyişi öğrendiklerini ve şirket kültürü hakkında bilgi sahibi olduklarını belirtiyorlar.

Hatta iş hayatına, diğerlerine göre bir adım önde başladığını düşünenlerin sayısı da az değil. Staj yaptığı şirkette kariyerine devam eden Mercedes-Benz Türk Parça ve Karoseri Üretimi Kısım Müdürü M. Evren Sanyerli, “Daha öğrenciyken bir parçası olduğunuz şirkette kariyere devam etme kararını verebilmek, kişinin o şirkete karşı bağlılığının ve o işin kişi için doğru başlangıç olduğunun göstergesidir” diye konuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz