Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Deloitte, danışmanlık ve denetim konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden. İK Direktörü Ebru Pilav, Genç Capital’in sorularını yanıtladı.

28.04.2014 22:42:450
Paylaş Tweet Paylaş
Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz
Danışmanlık ve denetim şirketi Deloitte, genç yeteneklerin yakın markajında. Geçen yıl 10 bin CV alan şirket, 250 kişilik alım gerçekleştirdi. Şirketin İK direktörü Ebru Pilav, hem Türkiye’de hem dışarıda uluslararası liderler yetiştirmek istediklerini anlatıyor.

Yeni neslin çok hızlı bir şekilde lider olmak istediğini anlatan yönetici, kendi şirketlerinin gençlere vaad ettiklerini şu sözlerle anlatıyor : “Deloitte olarak biz onlara içeride ve dışarıda geleceğin liderlerini yetiştiririz diyoruz. ”


Deloitte, danışmanlık ve denetim konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden. 150 ülkede faaliyet gösteren şirket, Türkiye’de hizmet verdiği birçok alanda lider konumda. Bu durum da şirketi, özellikle genç yetenekler açısından cazibeli kılıyor. Deloitte İK Direktörü Ebru Pilav, geçen yıl 10 binin üzerinde CV aldıklarını söylüyor.

Toplam 200-250 kişilik alım yaptıklarını belirtiyor. Deloitte da genç yetenekleri cezbetmek için çalışıyor. Çalışanlarına liderlik kapısını açıyor. Her 1-2  yılda bir terfi imkanı sağlıyor. Sürekli eğitip yurtdışında farklı kültürlerle temas ettiriyor. Böylelikle uluslararası liderler yaratmayı hedefliyor.

Tüm bu süreci yaşayacak en iyi adayı seçmek için de klasik alım süreçlerinin yanında gençlerle daha yakından temas sağlayacak etkinliklerde bulunuyor. Üniversite kampüslerine yönelik projeler gerçekleştiriyor, sosyal medyada daha aktif şekilde yer alıyor. Seçme sürecinde ise adayları sıkı bir elemeden geçiriyor.

Pilav kendileri için adaylarda özellikle neyin önemli olduğunu, “Yeni işe alımlarımızda bağlantı, yani ilişkileri yönetme çok önemli. İnsanları birbirine bağlayan, ilişkileri, işleri, süreçleri bağlayan, o mantıkta olan ve kendini iyi ifade eden gençler, bu anlamda biraz daha avantajlı” sözleriyle dile getiriyor. Deloitte İK Direktörü Ebru Pilav, Genç Capital’in sorularını şöyle yanıtladı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz