Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Deloitte, danışmanlık ve denetim konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden. İK Direktörü Ebru Pilav, Genç Capital’in sorularını yanıtladı.

28.04.2014 22:42:450
Paylaş Tweet Paylaş
Uluslararası liderler yetiştirmek istiyoruz

Ne gibi aşamalardan geçiyorlar?
Her bölümümüzün farklı bir işe alım süreci var. Denetim ve vergi gibi daha yoğun işe alım yaptığımız bölümlere baktığımız zaman burada toplu işe alım yapıyoruz. Şubat gibi işe alım süreçlerimizi başlatıyoruz.

Öncelikli olarak ilanlarımızla sosyal medyada yer alıyoruz, İK portallarında çıkıyoruz. Geçen yıl 10 binden fazla CV aldık. Bu yıl bu rakamı geçmeyi hedefliyoruz. Üniversite kampüslerine yönelik projeler yaptık.

O projelerden biraz daha fazla CV bekliyoruz. Pozisyonun gerekliklerine göre önceliklendirme yapıyoruz. Önceliklendirmelerin ardından işin tanımına göre İngilizce sınavı ve genel yetenek sınavı oluyor. Bu yıl bu süreçte tüm araçlarımızı yeniden gözden geçirdik, bazı yeniliklerimiz olacak.

Sosyal medyada yine farklı araçlar kullanacağız. Bu envanterlerin ardından ilk görüşmelere davet ediyoruz. İK olarak tanışıyoruz. Ara sıra görüşmeler esnasında tavsiye veriyoruz. Buradan keyifli ayrılmalarını istiyoruz. Bu görüşmeler değerlendirildikten sonra ikinci görüşmeler gerçekleşiyor.

Birim yöneticisiyle görüşüyorlar, arkasından partner sürecimiz başlıyor. Partner görüşmeleri çok önemli bir tecrübe. Deloitte gibi bir organizasyonun en tepesindeki insanlarla biraraya gelip o işin uzmanlarından işi dinleyip bir kere daha bu iş onlara göre mi diye düşünüyorlar.

Bir üniversitesi öğrencisinin kafasında her zaman “Ne iş yapacağım” sorusu vardır. Orada teknik olarak, iş uzmanlığı olarak değerlendiriyoruz ve başlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz