Yurtdışında kariyer vaadimiz var

Toplam 29 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından Anadolu Grubu, genç yetenekler için önemli kariyer fırsatları vadediyor. Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer, şirketlerinde işe başlayan yeni mezunlara kariyer planlarını destekleyici eğitimler sunduklarını belirtiyor, “Yeni mezun çalışanlarımızın performanslarını yakından takip ederek uzun vadede kariyer gelişimlerini planlıyoruz. Farklı coğrafyalarda ve farklı sektörlerde şirketlerimizin bulunmasının avantajını kullanarak pek çok kariyer imkanı sağlıyoruz” diyor.

10.03.2015 11:45:180
Paylaş Tweet Paylaş
Yurtdışında kariyer vaadimiz var

*İşe giren kişileri şirketlerinizde neler bekliyor?
* Öncelikle çalışanlarımızı mutluluğu ve güveni hissedecekleri bir ortam bekliyor. Anadolu Grubu çalışanlarının grubumuzda çalıştıkları ortalama yıla baktığımızda, ortalamamızın yüksek olduğunu söyleyebilirim. Farklı coğrafyalarda ve farklı sektörlerde şirketlerimizin bulunmasının avantajını kullanarak çalışanlarımıza pek çok kariyer imkanı sunuyoruz. Çalışanlarımızın kişisel ve profesyonel gelişimlerini çeşitli eğitim ve gelişim programlarıyla destekliyoruz. Bunun yanı sıra Anadolu Grubu kültürü, çalışanların fikirlerine önem veriyor. Grup genelinde yürütülen “Yenilikçilik Projesi” sayesinde çalışanlar hem bireysel hem takım olarak işleriyle ilgili geliştirme önerilerini duyurma olanağına sahip.
*Part-time ve staj olanakları konusunda bilgi verir misiniz?
*Anadolu Grubu şirketleri insan kaynakları, mali işler, tedarik zinciri, üretim, satış ve pazarlama gibi çeşitli departmanlarda, bu departmanların gereksinim ve taleplerine göre, part-time ve stajyer olarak çalışmak isteyen kişilere imkan tanıyor. Gerek kısa dönemli gerek uzun dönemli programlar olsun öğrenciler, bulundukları şirketin iş yapış şekli hakkında detaylı bilgi edinme fırsatına sahip oluyor. Şirketlerimiz adayların staj dönemi sonrasında mutlulukla hatırlayacakları bir staj dönemi geçirmelerini sağlamayı hedefliyor.
*Stajyerler için başvuru şartlarınız nedir? Adaylarda mutlaka hangi yetkinliklerin, özelliklerin olmasına dikkat ediyorsunuz?
*Anadolu Grubu şirketleri farklı sektörlerde faaliyet gösteriyor. Bu nedenle stajyerler için başvuru şartları şirketlerin gereksinim ve taleplerine göre değişiklik gösteriyor. Ancak, başvuru şartları için genel bir açıklama yapmak gerekirse staj başvurusu yapabilmek için adayların lisans programı öğrencisi olmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra zorunlu stajı bulunan teknik lise veya meslek lisesi öğrencilerinin başvuruları kabul ediliyor. Anadolu Grubu staj programlarına başvurular http://www.anadolukariyerim.com üzerinden yapılabiliyor. Staj başvurusunda bulunan adayların Anadolu Grubu kurum kültürüne ve değerlerine uygun, sorumluluk alma becerisine sahip, gelişime ve yeniliklere açık, farklı bakış açısına sahip adaylar olmasına dikkat ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz