Yurtdışında kariyer vaadimiz var

Toplam 29 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından Anadolu Grubu, genç yetenekler için önemli kariyer fırsatları vadediyor. Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer, şirketlerinde işe başlayan yeni mezunlara kariyer planlarını destekleyici eğitimler sunduklarını belirtiyor, “Yeni mezun çalışanlarımızın performanslarını yakından takip ederek uzun vadede kariyer gelişimlerini planlıyoruz. Farklı coğrafyalarda ve farklı sektörlerde şirketlerimizin bulunmasının avantajını kullanarak pek çok kariyer imkanı sağlıyoruz” diyor.

10.03.2015 11:45:180
Paylaş Tweet Paylaş
Yurtdışında kariyer vaadimiz var
Anadolu Grubu Türkiye ekonomisinin özellikle sanayide en güçlü gruplarından... Bünyesinde 29 bini aşkın çalışan istihdameden grup, her yıl çok sayıda yeni mezunu da çalışan kadrosuna dahil ediyor. Bugün grubun çalışanlarının yüzde 34’ünü Y kuşağı oluşturuyor. Bünyesinde yer alan Efes Pilsen, Coca-Cola İçecek, Anadolu Isuzu, Çelik Motor, Adel Kalemcilik, Mc Donalds gibi şirketlerle çalışanlarına hem yurtiçinde hem yurtdışında kariyer fırsatları sunan grup, çalışanlarının kişisel ve profesyonel gelişimlerini de çeşitli eğitimlerle ve programlarla destekliyor. Anadolu Grubu, yeni mezun alımlarında ise seçici davranıyor. İşe alımlarda öncelikli olarak adayların, Anadolu Grubu kurumkültürüne ve değerlerine uygunluklarını değerlendirdiklerini söyleyen Anadolu Grubu İnsan Kaynakları BaşkanıOsman Alptürer, “Adayların ekip çalışmasına inanan, iletişime açık, gelişmeye önem veren, kültürlerarası çalışabilen, ürün kalitesini ve müşteri tatminini gözeten, katılımcı, girişimci ve yenilikçi bireyler olmalarını bekliyoruz. Adayların başvurdukları şirkete ve çalışmak istedikleri fonksiyona yönelik ilgileri ve motivasyonları da ayrıca son dönemde dikkat edilen bir başka önemli özellik” diyor. Anadolu Grubu için yenimezunların eğitimleri kadar okul yaşantılarında herhangi bir projenin parçası olup olmadıkları ve gönüllü katıldıkları aktiviteler de önemli. Alptürer, bu tür aktivitelerin de alım sürecinde değerlendirildiğini ifade ediyor. Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanı Osman Alptürer, grubun İK stratejisinden yeni mezunlara sundukları olanaklara kadar birçok konuda Genç Capital’in sorularını şöyle yanıtladı:
*Anadolu Grubu’nun İK stratejisinden bahseder misiniz?
*Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanlığı olarak vizyonumuz; Türkiye ve dünyada faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde lider, yenilikçi, çevik ve katılımcı organizasyonlar oluşturmak. Bu vizyonu gerçekleştirmek için belirlenmiş olan stratejilerimiz; yeni İK uygulamaları geliştirmek, İK uygulamalarını üst düzeyde yaygın ve standart hale getirmek, yine bu uygulamaların iş sonuçlarına sağladığı katkıyı artırmak ve kendi bölgelerimizde İK konusunda rol model olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz