D&R Kitapları

KARİYERİNİZ VE SİZ Günümüz iş dünyasında bir yer edinmek kolay değil, başarılı olmak daha da zor. Kariyeriniz ve kendiniz için bir şeyler yapmak istiyorsanız Optimist yayınlarının İş-Yönetim/Kişise...

1.02.2006 02:00:000
Paylaş Tweet Paylaş

KARİYERİNİZ VE SİZ Günümüz iş dünyasında bir yer edinmek kolay değil, başarılı olmak daha da zor. Kariyeriniz ve kendiniz için bir şeyler yapmak istiyorsanız Optimist yayınlarının İş-Yönetim/Kişisel Gelişim dizisinde yeni çıkan “İkisi Bir Arada” kitabına bir göz atın. Kariyerinizi ve kendinizi geliştirmeniz için yapmanız gerekenler ve kazanmanız gereken yetkinlikleri anlatan kitabın yazarı Julie Morgenstern, zaman yönetimi ve örgütlenme konularında kişilere ve şirketlere yardımcı olan bir danışmanlık firmasının kurucusu.

GOOGLE’IN BAŞARISI “Gutenberg’in baskı makinesini 500 küsur yıl önce icat etmesiyle kitap basımının maliyeti azalmış ve geniş kitlelere ulaşım sağlanmıştı. O zamandan bu yana yeni hiçbir icat Google kadar bireylerin yetki alanlarını artırmamış, bilgiye erişimi böylesine kolaylaştırmamıştır” şeklinde özetlenebilecek bir bakış açısı olan kitap, bir başarı öyküsü anlatıyor. Okuyucular bu kitapta şirketin şaşırtıcı serüvenini başlatan yaman iş zekasını ve bilgisayar sihirbazlığını öğrenecekler. Koridor Yayıncılık’tan çıkan kitabın yazarları David A.Vise ve Mark Malseed.

BİR FUTBOL RÜYASI Maradona ve Pele gibi futbolcular nasıl sembolleştiyse, Jose Mourinho da teknik adam olarak sembolleşmiş bir isim. Baba mesleği teknik direktörlüğü spor okulundan mezun olarak perçinledi. Chelsea’nin teknik direktörü olduğu andan itibaren de İngiliz futboluna damgasını vurdu. Bizit Yayıncılık’tan çıkan kitabı yakın arkadaşı Luis Lourenço kaleme almış. Kitapta Sir Alex Ferguson ile olan dönem ve ölüm tehdidi altında yaşadığı korkulu günler de anlatılıyor.

CEO’LARIN ETİK ZEKASI
Soyak Yayınları’nın yeni kitabı “Etik Zeka”, dünyaca ünlü 78 yöneticinin liderlik konusundaki görüş ve önerilerini içeriyor. Doug Lennick ve Dr. Fried Kiel tarafından “Moral Intelligence” adıyla yazılan kitap, 31 CEO ve 47 üst düzey yönetici ile yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanmış. Kitapta etik zeka; evrensel ilkelerin, öğretilerin değerlerimize, amaçlarımıza ve hareketlerimize nasıl uygulanması gerektiğine karar vermemize yarayan akli kapasite olarak tanımlanıyor. Liderlerin etik ve duygusal zekalarını nasıl kullanmaları gerektiğine dair örnekler ve açıklamaların bulunduğu kitapta, okuyucuların kendi etik zekalarını değerlendirmeleri için alıştırmalara da yer veriliyor.

30 YILIN HİKAYESİ
Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan Yaşar Holding tarafından 1975 yılında temelleri atılan Pınar, kuruluşunun 30’uncu yıldönümü şerefine bir kitap hazırladı. "Türkiye'nin Yaşam Pınarı" isimli kitap, 30 yıl önce bir süt şirketi olarak kurulup zaman içinde 600'ün üzerinde ürün çeşidiyle gıda sektörünün en büyük markalarından biri haline gelen Pınar'ın kuruluşundan bugüne başarı yolculuğunu anlatıyor. Kitapta yolculuğuna Pınar Süt ile başlayan markanın, toplumun tüm kesimlerine ürün ulaştırma felsefesi ile dünyaca tanınır, bilinir bir marka olma hedefi gibi değerler üzerinde yükselişine de yer veriliyor. 

PAZARLAMA ARAŞTIRMALARININ TEMELLERİ
Doç. Dr. A. Ercan Gegez tarafından kaleme alınan “Pazarlama Araştırmaları” kitabı, pazarlama araştırmalarının temellerini öğrenmek isteyenler için ideal bir el kitabı. Beta Kitap tarafından yayınlanan kitapta pazarlama araştırmalarındaki yeni gelişmeler ve son eğilimler anlatılıyor, Kitapta ayrıca öğretim üyeleri için hazırlanmış 341 adet power-point sunusu yer alıyor.

PASTACILIĞIN KİTABINI YAZDILAR
Remzi Kitabevi’nden çıkan “Butterfly’dan Özel Tatlar” kitabı, Leyla Akçağlılar ve Ebru İpekçi tarafından kaleme alınmış. Etiler Alkent Sitesi’nde açtıkları Butterfly pastanesinden sonra sevdikleri tarifleri bir kitapta bir araya getirmeye karar veren yazarlar, çikolata tariflerini Fransız aşçılardan öğrenmiş. Kitap tatlı ağırlıklı ama sevdikleri salata, aperatif ve ana yemeklerden de örnekler içeriyor. Kitabı Remzi Kitabevi'nde veya Butterfly'da bulabilirsiniz.

D & R'da En Çok Satan 10 İş Kitabı 

1. Satış Aşktır                             Mediacat Yayıncılık
2. A'dan Z'ye Pazarlama                Mediacat Yayıncılık
3. Mor İnek Nasıl Büyüsün?            Sistem Yayıncılık
4. Genç Bir İşadamına                   Angora
5. Sun Tzu-Satış Stratejileri          Mediacat Yayıncılık
6. Mor İneğin Akıllısı                     Sistem Yayıncılık
7. Marka Yaratmanın 22 Kuralı        Kapital Medya Hizmetleri
8. Nasıl Marka Oldular?                 Neden Kitap
9. Pazarlamanın Sihirli Lambası       Mediacat Yayıncılık
10. 10 Ölümcül Pazarlama Günahı   Mediacat Yayıncılık


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.