Etkilendiğim müthiş kitaplar

Dr. Philip Humbert'ın yazdığı "To Your Success" kitabını kesinlikle şirket değerlendirmenize yardımcı olması açısından değerlendirebilirsiniz.

25.03.2014 12:53:480
Paylaş Tweet Paylaş
Etkilendiğim müthiş kitaplar
TANYER SÖNMEZER / MCT GROUP CEO’SU
Size hiç basılmayan bir e-kitaptan bahsetmek istiyorum. Sanal ortamda elden ele dolaşıyor. Etkileyici ve enteresan bir kitap. Hem büyük şirket sahiplerinin hem genç ve dinamik yöneticilerin işine yarıyor. Kitabın adı: To Your Success. Dr. Philip Humbert yazmış. Başarılı şirketlerdeki başarılı kişilerin, yöneticilerin yahut çalışanların özelliklerini incelemiş. Kesinlikle şirket değerlendirmenize yardımcı olması açısından değerlendirebilirsiniz. Okumanızı ve düşünmenizi tavsiye ederim...

Bugünlerde Al Gore'un “Gelecek” adlı kitabını okuyorum. Okuyuculara kesinlikle tavsiye edeceğim bir kitap. Önümüzdeki 50 yılda olup bitecekleri öngörmeye çalışan ve gelecekte öngördüklerinin gerçekleştiğini duydukça şaşıracağınız kitaplar arasında. Siber uzaydan, çevre sorunlarına, bilimden ekonomiye her bağlamda sorunları tehdit olmaktan çıkarıp fırsatlara dönüştürmemiz gerektiğini anlatıyor.

Hayatımda beni en çok etkileyen ve iş insanlarına tavsiye edeceğim kitaplar, en çok satan iş kitapları arasında değil. Mehmet Coral'ın “Işıkla Yazılsın Sonsuzluğa Adım” Mimar Sinan'ın hayatını anlatan bir yayın. Coral'ın bu eseri bende çok büyük ve derin etki yaratmıştı. Evreni yeryüzüne taşıyan dehayla çıkılan içsel yolculuğun öyküsü. Bende ne kadar çok etki yarattığını yıllar sonra anladığım ve derinden izler bırakan ikinci kitap ise Trevanian'ın “Şibumi"si. Bilgiden çok anlayış üzerinde duran Şibumi felsefesi hakkında yazılan bu eser, azmin zaferini anlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz