Sosyal ajandam

Sizin için iş liderlerinin kapısını çaldık ve “Bu yıl sosyal ajandanızda hangi maddeler var” diye sorduk....

27.09.2018 12:25:000
Paylaş Tweet Paylaş
Sosyal ajandam


MERT KARAİBRAHİMOĞLU PENTİ GİYİM CEO'SU
İLK SIRADA SAĞLIK VAR


  1. Bu yıl spordan epey geri kaldım. Eylül başı itibarıyla düzenli spor yapmaya başlayarak, beslenme alışkanlıklarımı yeni baştan düzenlemeyi hedefliyorum. 
  2.  Gastronomiyle yakından ilgileniyorum. Unutulmaya yüz tutmuş mezeleri yapmayı öğrenebileceğim şef arayışına devam edeceğim. Bir kursa devam etmek yerine, mutfağına girerek haftada 2 ya da 3 saat vakit ayırabileceğim bir restoran arayışındayım.
  3. Plak koleksiyonumu genişleterek yeni üyeleri dahil edeceğim. Yakın coğrafyamıza yapmayı planladığımız kısa tatillerde, kapağından nostaljisini koklayabileceğim, muhtemelen çokça dinlenilmiş olmasından kaynaklanan cızırtıları duyabileceğim bambaşka tarzlarda plaklar almayı planlıyorum. 
  4. Bodrum’da geçirdiğim hafta sonu sayısını artıracağım. Geçtiğimiz yıl 14 hafta sonunu çok sevdiğim Bodrum’da geçirdim. Bu yıl üzerine 2 ya da 3 hafta sonu daha eklemeyi mutlaka istiyorum. 
  5. Yurt dışından ev satın alacağım. Yatırımını 10-12 yılda geri döndürmeyi planladığım ev arayışımda bu yıl mutlu sona ulaşmayı umuyorum. 
  6. 2017 yılında ertelediğim kayak programını bu yıl gerçekleştirmeyi istiyorum. Val-Gardena’nın 550 km’lik pistlerinde yıl sonuna doğru aralıksız kaymayı planlıyorum. 
  7. Dinlemeye devam edeceğim. Bu yılın ilk 5 ayında, ekip arkadaşlarımı dinlemek için yaklaşık 110 saat ayırdım. Aktif dinleme için yılın geri kalanında eski ve yeni ekip arkadaşlarıma en az 150 saat daha ayırmayı planlıyorum.5 MADDELİK LİSTE CÜNEYT USLU ATOS TÜRKİYE CEO’SU


İşinizin hayatınızı ele geçirmesine izin verdiğiniz anda yaşayacak sadece bir hayatınız – ‘işiniz’ olacaktır. Bu da zaman içinde iş performansının giderek düşmesine ve artık ne yaptığınız işten ne de yapmaya çalıştığınız iş dışı aktivitelerden zevk alır duruma gelmenize neden olacaktır. Elimden geldiği kadarıyla zaman planlamamı iş dışı zamanı maksimize edebilecek, iş ile iş dışı zamanı birbirine karıştırmayacak şekilde yapmaya çalışıyorum. Her ne kadar zor olsa da, işi işte bırakmayı ve tatil zamanlarımda iş ile ilgili aktiviteleri en aza indirmeye çalışıyorum. Tabii bunun içinde, tüm aktivitelerin yeteri kadar önceden planlayıp, son dakika değişiklikleri hariç, yaptığım planlara uymaya çalışıyorum. Kendime ayırabildiğim her zamanda, check-listteki bir maddeye yoğunlaşarak gerekli hazırlıkları yapmaya çalışıyorum. Bu düşünce paralelinde bu yıl iş dışı hayatıma yönelik check-list’inde 5 madde yer alıyor:  
1- Oğlum ile daha fazla ve kaliteli zaman geçirmek
 2- Yaylı tanbur derslerine yeniden başlamak
3- Amatör yelken lisansı almak
4- Tekrar motor turlarına başlamak
5- Düzenli spor – boks dersleri almak“TUTKULU BİR İNSANIM” NEVZAT AYDIN YEMEKSEPETİ CEO’SU

GÜNDEM FUTBOL
Bu yıl oldukça keyifli bir ajandam var. Her yıl olduğu gibi futbol seyahatleri planlarımın büyük bir kısmını oluşturuyor. Ancak bu yazı bir futbol tutkunu olarak benim için özel kılan Dünya Kupası’nı takip edecek olmam. Messi başta olmak üzere pek çok efsaneyi yeniden izleyecek olmak benim için oldukça heyecan verici. Dünya Kupası’nın sevdiğim ayrı bir özelliği ise geleceğin efsanelerini de arenaya çıkaran bir organizasyon olması. Bu yıl bu arenada hangi sürpriz isimlere ‘merhaba’ diyeceğiz, onu da merakla bekliyorum. Özetle takvimimin önemli bir bölümünü futbola ayıracağım gibi görünüyor.
SAFARİ VE U2 Bunun dışında sıkı bir U2 fanıyım ve her yıl mutlaka konserlerini takip ediyorum. Bu yıl da planlarım arasında konserlerini izlemek var. Son altı yıldır keyifle yaptığım ve artık alışkanlık haline gelen zevklerimden bir tanesi de safariye çıkmak. Vahşi ve bakir doğa ile iç içe olmak benim için tarif edilmez bir ayrıcalık. Bu yıl safari için yine Masai Mara’ya gideceğim. Ve elbette rutinim haline gelen yeni lezzetler keşfetmek odağında farklı ülkelere seyahatlerim de devam edecek.
İŞ-YAŞAM DENGESİ Bana yön veren kelime “tutku.” Özel hayatımda da iş hayatımda da tutkulu bir insanım. Özel yaşamda tutkuyla yaptığınız her şeyin iş yaşamında da başarıyı getirdiğini ve insana çok yönlü bir bakış açısı kazandırdığına inanıyorum. Bu nedenle eğlendiğim ve hayatta zevk aldığım şeyleri yapmayı hiçbir zaman ertelemedim. Bu tutkunun peşinden gitmek konusunda kararlılık gösterdiğinizde iş-yaşam dengesi zaten kendiliğinden oluşuyor.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz