"Spor benim için terapi"

"Aslında hiçbir spora karşı kabiliyetim olmadığının farkındayım. Ancak çok büyük bir hevesim var"diyen Ahmet Dördüncü'yle spor üzerine yaptığımız keyifli sohbetin detayları...

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Spor benim için terapi
Akkök Grubu CEO’su Ahmet Dördüncü spora gönül veren bir yönetici. Yoğun çalışma temposunda spora zaman ayırmaktan hiçbir zaman vazgeçmediğini anlatan Dördüncü, bisikletten kayağa, tenisten koşuya denemediği spor kalmadığını söylüyor. “Spor yapmak benim için bir terapi” diyen deneyimli yönetici, spor sırasında zihninin açıldığını, önemli kararları spor sırasında aldığını belirtiyor ve “Aklımda kalan birçok sorunun çözüm yolunu koşarken, yüzerken ya da bisiklete binerken bulmuşumdur” diye konuşuyor.

Akök Şirketler Grubu CEO'su Ahmet Dördüncü, tam bir spor düşkünü. Uzun yıllar Sabancı bünyesindeki çalışmaları sırasında birçok şirketin yönetim kurulunda başkan, başkan yardımcısı ve üye olarak görev yapan Dördüncü, 2013 Ocak ayında Akkök Grubu'nun başına geçti. Uzun yıllardır yoğun iş temposunun içinde olan Dördüncü, başta bisiklet olmak üzere sportif aktivitelerden vazgeçmiyor. Kayak, tenis, dalma sporlarıyla yakından ilgilenen Dördüncü, "Hiçbir şey yapamasam da yürüyor, koşuyorum. Dışarıda spor yapamadığım günler, evde kendi aletlerimle spor yapıyorum. Günde en az 11,5 saatimi spora ayırıyorum"diyor.

Kışları Avusturya'da kayakla, yazları da Bodrum'da su sporlarıyla ilgilenen Dördüncü, sporu bir nevi terapi olarak görüyor. Spor yaparken zihninin açıldığını vurgulayan başarılı CEO ile,"alaylı"sporcu kariyerini konuştuk. İşte"Aslında hiçbir spora karşı kabiliyetim olmadığının farkındayım. Ancak çok büyük bir hevesim var"diyen Dördüncü'yle spor üzerine yaptığımız keyifli sohbetin detayları:

Sporla ilişkiniz nasıl başladı?
Benimkisi şanslı bir çocukluktu. Gençliğimin önemli bir kısmını Adana'da geçirdim. Babam ziraat mühendisiydi. Adana'da oturduğumuz yer şehrin dışında bahçe içinde bir evdi. Bisiklet benim için spordan çok eğlencelik bir şeydi. Çocuklar arasında "Senin bisikletin nasıl, benimki daha güzel" konuşmalarını hatırlarsınız. Bisikletle olan ilişkimiz böyle başladı.Tüm günümüz sokakta geçerdi. Basketbol oynardık, futbol oynardık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz