44 bin müşteriyi enerji tasarrufuyla tanıştırdık

Meriç Uluşahin, ile bankanın sürdürülebilir stratejisini ve hedeflerini konuştuk.

1.10.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
44 bin müşteriyi enerji tasarrufuyla tanıştırdık

“Hedef her yıl 10 bin kişi ”
FAYDA SAĞLAYACAK
Enerji ihtiyacının yüzde 75'ini ithal eden ülkemizde, elektrik tüketiminin yüzde 40'ı binalarda gerçekleşiyor. EKOkredi çerçevesinde yapılan çalışmalarla boşa harcanan emeğin korunmasına ve bu yolla tasarruf sağlanmasına ilişkin yerelden ulusala birçok faaliyette bulunduk. Bu çerçevede, tüketicileri, reel sektörü ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmeyi başaran EKOkredi ile geniş bir yelpazede hem ülkemiz ekonomisine hem de toplumsal kalkınmaya yönelik faydalar sağlamayı sürdüreceğiz.

HER YIL 10 BİN KİŞİ
Enerji verimliliğinin finansmanı kapsamında uluslararası finans kuruluşlarından edindiğimizi uzun vadeli kaynakları, Anadolu'daki tabana yaygın müşteri kitlemize ulaştırarak her yıl 10 bin kişiyi EKOkredi ile enerji verimliliğiyle tanıştıracağız. Böylelikle geçmişten bu yana sürdürülebilir kalkınma alanında yürüttüğümüz tüm çalışmalarımızı, bu alandaki uluslararası bilinirliğimizin verdiği avantajla daha da geliştirerek ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya, doğayı korumaya devam edeceğiz.

KÜLTÜR-SANAT PROJELERİ
Kırsal kalkınmaya destekten kurumsal yönetim süreçlerine, kültür-sanat projelerinden alternatif kredilendirme süreçlerine 60 yıldır Şekerbank kültürüyle imza attığımız her başarının ortak paydası olan 'sürdürülebilir kalkınma' alanındaki öncü rolümüzü sürdürmek için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Sürdürülebilir kalkınma anlayışını iş süreçlerimizde uygulamaya ve tüm sosyal paydaşlarımıza değer katarak Türkiye ile birlikte büyümeye devam edeceğiz. Diğer taraftan bu konuda yürüttüğümüz iletişim faaliyetleri ve yerelden ulusala farkındalık oluşturma çalışmalarımız artarak sürecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz