"Akbank'tan ihracatçılara tam destek"

Akbank, ihracatçıların dış ticaret alanındaki çalışmalarına ciddi bir destek sağlıyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Akbank'tan ihracatçılara tam destek
Bankacılık sektörünün en önemli oyuncularından olan Akbank, ihracatçıların dış ticaret alanındaki çalışmalarına ciddi bir destek sağlıyor. İhracatçı firmaların teşvik edilmesini desteklediklerini söyleyen Akbank Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, Akbank’ın bu konuda şirketlere sağladığı avantajları anlattı:

TİCARİ BİR KÖPRÜ GÖREVINDEYİZ”
Ülkemizin dünya ticaretinde lider ülkeler arasında yer almasına katkı sağlamak için Akbank olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhracatçı firmalarımızın iş ortakları ve finansal danışmanları olarak, konvansiyonel bankacılık ürünlerinin yanı sıra uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini artıracak hizmetler sunuyoruz. Ayrıca ihracatçılarımızı finansal ve operasyonel risklere karşı koruyacak ilave çözüm önerileri getiriyoruz. Akbank olarak dış ticaret alanındaki yürütülen çalışmalara, bilgi ve tecrübelerimizin yanında, ileri teknolojik altyapımızın verdiği olanakların da desteğiyle katılıyoruz.

Bu çerçevede, birçok ülkede değişik modellerle Türk şirketlerinin işlerine destek sağlıyoruz. Farklı ülkelerle Türkiye arasında ticari bir köprü oluşturduk. Özellikle Çin ve Japonya ile ciddi ilişkiler geliştirdik. “Bank of China” ile birlikte Akbank bünyesinde bir "Çin Masası" oluşturduk. Çalışanlarımız arasında iki Çinli meslektaşımız bulunuyor. Bunun Türk bankacılık sektöründe bir ilk olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’ye yatırım yapmak, ülkemizde faaliyetlerini geliştirmek isteyen Çinli firmalara kendi dillerinde hizmet ve danışmanlık veriyoruz. “Japan Bankfor International Cooperation (JBIC)” ile bir işbirliği anlaşması imzaladık. Bu kapsamda 500 milyon dolarlık 10 yıl vadeli bir kredi imkanı sunduk. Bu imkanı Türkiye ekonomisinin büyümesine ivme kazandıracak enerji santralleri ve boru hatları gibi yatırımlarda kullandırmayı hedefliyoruz.

GÜNEY KORE İLE İLK İŞBİRLİĞİNİ AKBANK YAPTI
“Mizuho Corporate Bank” ile de imzaladığımız işbirliği anlaşması kapsamında müşterilere ticari bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında hizmet sunuyoruz. Bunun yanında, Uzakdoğu'da, Japonya ve Çin'den sonra, bölgenin üçüncü büyük ekonomisi Güney Kore'nin ihracat kredi kuruluşu “The ExportImport Bank of Korea (KEXIM)” ile Türkiye'nin ilk işbirliği anlaşmasını imzaladık. Bu işbirliği anlaşması ile Korea Eximbank’la proje finansmanı, orta ve uzun vadeli dış ticaret finansmanı ve işletme kredilerindeki işbirliğimizi artırıyoruz. Akbank ve Korea Eximbank arasındaki mevcut kredi ilişkisini ayrıcalıklı ve öncelikli konuma getiriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz