"Fatura herkese emanet edilecek basit bir belge değil"

Finansbank, eFİNANS ile şirketlere e-Fatura, özel entegrasyon, e-Defter ve arşivleme konusunda çözümler sunuyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Fatura herkese emanet edilecek basit bir belge değil
eFinans Genel Müdürü Sadi Abalı, e-fatura’ya geçiş surecinde özel entegratörün seçiminde veri güvenliğinin en önemli unsurlardan biri olduğunu söylüyor. Faturanın bir şirketin temel belgesi olduğunu hatırlatan abalı, “bu işe sadece bir dosya transferi olarak bakmak doğru değil” diyor. Finansbank, eFİNANS ile şirketlere e-Fatura, özel entegrasyon, e-Defter ve arşivleme konusunda çözümler sunuyor. eFİNANS’la ilgili çalışmalar Ocak 2013’te başladı.

Cybersoft ile e-Fatura alanında faaliyet gösterecek ortak bir girişimde bulunma konusunda görüşmeler yapan Finansbank, ortaklığa karar verip hem kendi organizasyonu içerisinde hem de denetleyici kuruluşlar tarafında gerekli onayları hızla gerçekleştirdi. Şirket, 10 Eylül 2013 tarihinde resmen kuruldu. Artık firmaların iş süreçlerinin elektronik transformasyonunda yanlarında finansal, teknolojik ve operasyonel açıdan her yönüyle güçlü bir hizmet şirketi olduğunu söyleyen eFİNANS Genel Müdürü Sadi Abalı, “Müşterilerimizi dinleyerek onları başarıya götürecek ve en uygun çözümleri sunabilmek için sürekli bir çaba içindeyiz. Vizyonumuz ‘Yeni Dünya’ ticareti ve bu ticaretin finansmanında Türkiye’yi başarıya taşıyacak elektronik uygulamalarda pazar lideri olmak” diyor.

eFlNANS’ın hizmet alanları hakkında bilgi verir misiniz?
eFİNANS temel olarak e-Fatura entegrasyon, özel entegrasyon, e-Defter ve arşivleme çözümleri sunuyor. Ancak Finans Yıldızı uygulamamızla birlikte elektronik faturaları bizim üzerimizden transfer edilen firmaların toplu ödemeleri, banka hesapları ile muhasebe entegrasyonu da e-Finans portalı üzerinden yapılabiliyor. Doğrudan borçlandırma işlemleri (DBS), tedarikçi finansmanı gibi finansman ve nakit akış ürünleri de Finansbank ile entegre şekilde portalımız üzerinde kullanıma sunulacak. Bireysel e-Fatura, e-İrsaliye, e-Arşiv gibi tebliğlerle gelecek yeni uygulamalarda da pazarda yerimizi muhakkak alacağız.

eFlNANS’ın sunduğu hizmetlerden kimler faydalanabiliyor?
GİB’e başvurup e-Fatura mükellefi olan kurumsal veya KOBİ ayırımı olmadan her şirket yararlanabiliyor.

eFİNANS şirketlere ne gibi avantajlar sağlayacak?
eFİNANS şirketlere e-Fatura’nın ötesinde ticari süreçler kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı birçok hizmeti tek elden sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz