"İdeali kaç gün?"

Finansın her alanı için 2014 zorlu bir yıl olacak. İşte bu nedenle sigortacı da bankacı da faktoring yöneticisi de “Sahaya inmek her zamankinden daha kritik önem taşıyor” diye düşünüyor.

8 HAZİRAN, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
İdeali kaç gün?
Gerçekten de tüm finans dallarında, yöneticiler yılın ortalama 2,5- 3 ayını İstanbul dışındaki müşteri ve şube görüşmelerinde geçirmeyi tercih ediyor.  Cam odalarında toplantı yaparken hayatın gerçeklerini gözden kaçırmak istemiyorlar. Bu gerçeği en güzel ifade eden ise Allianz CEO’su Solmaz Altın...

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
Deneyimli yönetici, “Cam odada oturmak değil ancak saha size gerçekte neler olup bittiğini en detaylı şekilde veriyor” diyor.  İşte sahanın sunduğu bu değerli öğrenme fırsatları nedeniyle CEO’ların yarısından fazlasının her yıl sahada 90 günden fazla zaman geçirdiği görülüyor.

"SAHA BANKACILIĞI BİZİM İŞİMİZ"
Bankalar için müşteriyi doğru okumak en hayati unsurlardan... Bu nedenle küçük büyük tüm bankaların genel müdürleri, sahada olmayı işlerinin en önemli parçası olarak görüyor. Bu isimlerden biri de Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin.

“Anadolu bankacılığı misyonumuz çiftçinin hasadını bilmeyi, esnafın düğününe gitmeyi, işinizi samimiyetle yapmayı gerektiriyor” diyen Uluşahin, şubelerinin yüzde 65’inin bulunduğu Anadolu’da bu yıl da geçen yıl gibi en az üç ayını geçirmeyi planlıyor.

“Saha bankacılığı bizim işimiz. Sektörde bizi farklı kılan yerel bankacılıktaki gücümüz” diyen Uluşahin, sahadan elde ettiği gözlemleri şöyle aktarıyor: “En önemli gözlemim, üretim dinamiğinin temelinin Anadolu’da bulunan KOBİ’lere dayandığı gerçeği ve esnafın reel ekonomideki önemli rolü oldu.

Bu firmalara bölgesel ihtiyaçlara göre farklı hizmet sunmak gerekiyor. Bunun için de onları dinlemeliyiz. Biz Türkiye’yi karış karış gezerek ürün geliştiriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel terzi usulü ürün sunuyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz