"Türkiye kendi ödeme yöntemini kullanacak"

Türkiye, 2016 yılı içerisinde kendi ödeme yöntemini kullanmaya başlayacak. Kredi ve banka kartlarının sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde artık bir Türk markası da yer alabilecek.

1 EKİM, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Türkiye kendi ödeme yöntemini kullanacak
Bir süredir çalışmaları devam eden ulusal ödeme yönteminde sona gelindi. Buna göre 2016 yılı içerisinde, Türkiye kendi ödeme yöntemini kullanmaya başlayacak . “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” markası ise Türkiye: TR, Ödeme: O, Yöntemi: Y  harflerinden oluşan kısaltmayla TROY olacak. Kredi ve banka kartlarının sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde artık bir Türk markası da yer alabilecek.  

YENİ DÖNEM 2016'DA BAŞLIYOR
TROY'un 2016 yılı içerisinde hayata geçeceğini belirten BKM Genel Müdürü Soner Canko, dünyadaki gelişmelere dikkat çekerek “Küresel düzeyde 1 milyarın üzerindeki kredi kartı ve banka kartı için faaliyet gösteren sistemlere, yerel düzeyde özelleşen taleplere cevap verecek, farklı bir alternatif ihtiyacı giderek artıyor. Çeşitli ülkelerde de, yerel düzeyde pek çok alternatif ödeme yöntemi mevcut. Türkiye bankacılık sektörünün ulaştığı düzeye baktığımızda alternatif bir ödeme yöntemi yaratacak güce sahibiz. Sektördeki bilgi birikimi ve teknoloji ile yeni bir dönemin kapılarını aralamanın vakti geldi” diye konuştu. 

“TROY İLE TÜRKİYE İÇİN TASARRUF YARATACAĞIZ”
Son 5 yılda büyük bir dönüşüm içinde olduklarını söyleyen Canko, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye olarak hedefimiz 2023’te yüzde 100 nakitsiz topluma ulaşmak. Türkiye’nin Ödeme Yöntemi, TROY ile bu hedefe daha kolay ulaşacağımızı, Türkiye ekonomisine daha fazla değer katacağımızı düşünüyoruz. TROY’un bize yarattığı yeni koşullar ile bu tasarruf miktarının artacağını düşünüyoruz. TROY, bizim için, Türkiye ekonomisinin bütününde yaratacağı verimlilik ve tasarruf açısından önemli katkı sağlayacak."


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz