Terk hesabı tuttu mu?

Bireysel emeklilik sistemi, 2017 yılında başlayan otomatik katılımla güçlü bir sınav veriyor...

28.09.2017 16:32:000
Paylaş Tweet Paylaş
Terk hesabı tuttu mu?


“DAHA YOLUN BAŞINDAYIZ”
FIRAT KURUCA / AVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT CEO'SU

İYİ BAŞLANGIÇ
Otomatik katılımın ilk aylarda ulaştığı rakamlar, ülkemizde oldukça iyi bir başlangıç yaptığını gösteriyor. Ama daha yolun başındayız. İnsanların sisteme olan güveni, inancı kuvvetlendikçe, sistem daha da iyi bir noktaya gelecek. Otomatik katılımla ilgili bardağın dolu tarafına bakmak lazım. Başka ülkelerde 3-5 yılda hayata geçen sistem, Türkiye’de 3-5 ay gibi kısa sürede hayata geçirildi. Otomatik katılım, mevcut BES’in büyümesi için çok önemli. 10-15 yıl sonra Türk emeklilik şirketlerinin finansal piyasalarda en büyük oyuncu olma ihtimali az değil.
HEDEF FON LİDERLİĞİ AvivaSA olarak otomatik katılımda 12 Haziran tarihli verilere göre 191 bin 190 kişi ve 50 milyon 261 bin TL fon tutarına ulaştık. Bireysel emeklilik sisteminde olduğu gibi yüzde 20 pazar payıyla sektör liderliğini hedefliyoruz. Bugün 2 bini aşkın kurum BES’te bizi tercih ediyor. Ayrıca otomatik katılım müşterilerimize ücretsiz ferdi kaza sigortası hediye ediyoruz. Otomotivden sağlığa, tatilden hobiye birçok alanda avantajlar sunan Geleceğini Biriktirenler Kulübü üyeliğini sunuyoruz. Yıl sonu için hem otomatik katılımda hem mevcut BES’te fon büyüklüğündeki liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.“YÜZDE 60’I SİSTEMDE KALIR”
EMİN ÇUBIKCI / ZİRAAT EMEKLİLİK GENEL MÜDÜRÜ

SAYI ARTAR 
7 Haziran tarihli verilere göre, kamu çalışanlarının yüzde 45’i cayma hakkını kullandı. Geçen süreçte sistemin bilinirliğinin artmasıyla devam eden katılımcı sayısının artacağını öngörüyoruz. Kademeli geçiş kapsamında 2017 sonuna kadar yaklaşık 7,8 milyon katılımcı sisteme dahil olacak. Yıl sonunda sistemde kalmaya devam edecek katılımcıların yüzde 60 seviyesinde olacağını düşünüyoruz.
LİDER OLDUK Şirketimizin cayma oranı yüzde 49, sektörün altında. Cayma oranının düşük seviyelerde tutulabilmesi adına katılımcılara yönelik bilgilendirme ve sunulan avantajların kapsamının genişletilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Otomatik katılımda 14 Haziran itibarıyla 597 bin katılımcı sayısı ve 103 milyon TL fon büyüklüğü ile birinci sırada yer alıyoruz. Yeni müşteri kazanımı ve müşteri sadakati sağlamaya yönelik ek fayda uygulamalarımızla BES’te yıl sonunda daha üst sıralarda yer almayı hedefliyoruz.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz