Sanayiciye İstanbul'dan kırmızı kart

İstanbul'da şehir içinde kalmış sanayi sitelerinin şehirdışına taşınması için yüzde 3 faizle kredi verilecek.

26.04.2017 14:41:220
Paylaş Tweet Paylaş
Sanayiciye İstanbul'dan kırmızı kart
Merkezi irade sanayiciler için yine İstanbul dışını işaret etti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, şehir içinde kalmış sanayi sitelerini şehir dışına taşıyacaklarını ve sanayicilere taşınmaları için yüzde 3 faizle kredi desteği vereceklerini söyledi.

Bakan Özlü’nün açıklaması sonrası PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Fidan Aslan Eroğlu, sanayicilere neredeyse bedelsiz arsa tahsisi ve yaklaşık yüzde 30 ucuz enerji imkanı sunduklarını belirterek İstanbul dışına taşınmak isteyen sanayicileri Vize’ye davet etti.

Sanayi tesislerinin İstanbul dışına taşınması stratejisinin uzun süredir gündemde olduğunu belirten Fidan Aslan Eroğlu, plastik sanayicisinin ağırlıklı olarak Bayrampaşa ve İkitelli olmak üzere şehrin birçok ilçesinde küçük alanlarda ve zor koşullarda dağınık bir şekilde sıkışıp kaldığını söyledi. Bu elverişsiz çalışma ortamının gelişime ve büyümeye açık plastik sanayicileri açısından en büyük darboğaz olduğuna vurgu yapan Eroğlu, PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak yatırımcılara cazip fırsatlar sunduklarını dile getirdi.

Sanayi tesislerinin İstanbul dışına taşınması stratejisi doğrultusunda, İstanbul’a sıkışıp kalmış plastik sanayicisinin rotasını Vize’ye çevirdiğini belirten PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fidan Aslan Eroğlu, şöyle konuştu:

“Şu an 650 bin metrekarelik alanda kurulu Plastik İhtisas OSB’de 69 katılımcı firmamız yerini aldı. PAOSB; İstanbul’a, havalimanı, otoyol ve demiryoluna yakınlığı, Avrupa’ya komşu olması ile lojistik açıdan avantajlı bir konumda bulunuyor. Sanayicilerimiz ihtisas OSB olmanın artısıyla yüzde 40’a varan yatırım teşviki, diğer bir deyişle neredeyse bedelsiz arsa tahsisi imkanından yararlanacak. Ayrıca plastik sektörü enerji yoğun bir sektör olduğundan PAOSB’de yer alacak sanayicilere, İstanbul içinde ve civar birçok OSB’deki sanayicilere kıyasla direkt iletime bağlanmak suretiyle yüzde 30’a varan ucuz enerji tedariki sağlama imkanına sahibiz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz