GÜNDEM

Aktüel

İHRACATTA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Ticaret Bakanı Pekcan, "İhracatta çok büyük bir dönüşümü gerçekleştiriyoruz, tüm işlemlerin elektronik yapıldığı kağıtsız ihracat uygulamasına geçiyoruz." dedi.

27 MART, 2019

Aktüel

İNGİLTERE, 'BREXİT' BULMACASI İLE UĞRAŞIYOR

İngiliz parlamentosu alternatif Brexit seçeneklerini oylayacak. Diğer taraftan AB ile önceden vardığı anlaşmayı milletvekillerine kabul ettirmek isteyen May, istifasını açıklayabilir.

27 MART, 2019

Aktüel

DÜNYA METAL AMBALAJ SEKTÖRÜ İSTANBUL'DA BULUŞTU

Dünya metal ambalaj sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren CanTech International The Grand Tour 2019, 25-27 Mart tarihleri arasında İstanbul'da düzenlendi.

27 MART, 2019

Aktüel

MARKETLER DE TANZİM SATIŞ YAPACAK

Tanzim satış ürünleri artık zincir marketlerde de satılacak.

26 MART, 2019

Aktüel

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ SONA ERDİ

Zirve bu yıl, “3D: Değişim, Dijital ve Değerler” teması çerçevesinde birbirinden ilgi çekici konulara ve konuşmacılara ev sahipliği yaptı.

25 MART, 2019

Aktüel

"ROBOTLAR İŞSİZLİK YARATMAYACAK"

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuşan Prof. Daron Acemoğlu, dünyada önümüzdeki 20 yılda ‘yüsek kaliteli büyüme’nin önem kazanacağını belirtti.

25 MART, 2019

Aktüel

"2050’DE DÜNYA NÜFUSU İKİ MİLYAR DAHA ARTACAK"

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde gerçekleşen “Sürdürülebilirlik/ Amaçlı Şirketler” oturumunda, ekonomiye yön veren şirketlerin çevre ve toplum konularındaki tutumları masaya yatırıldı.

22 MART, 2019

Aktüel

"GLOBAL ŞİRKET Z KUŞAĞINI ANLAMALI"

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde gerçekleşen “Global Şirket Yaratmak” oturumunda konuşmacılar, global şirket olma yolunda şirketlerin izlemeleri gereken stratejileri tartıştı.

22 MART, 2019

Aktüel

YATIRIM LİDERLERİ ULUDAĞ'DA BİR ARAYA GELDİ

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde ki “Yatırım Liderleri” oturumunda Türkiye’deki yatırım ortamı ve şirketlerin odağındaki pazarlar masaya yatırıldı.

22 MART, 2019

Aktüel

DİJİTAL DÖNEMDE LİDERLİK NASIL OLMALI?

Uipath’ın sponsorluğunda gerçekleşen ‘Dijital Dönemde Liderlik’ oturumunda, gelecekte liderlerin sahip olması gereken özellikler tartışıldı.

22 MART, 2019

Aktüel

'GLOBAL BELİRSİZLİKTE BÜYÜME' TARTIŞILDI

Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde küresel ekonomide belirsizlikler ve korumacı ticaret politikası gibi konular dolayısıyla gelişmekte olan ülkelerin yaşadıkları zorluklar değerlendirildi.

22 MART, 2019

Aktüel

8. ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ BAŞLADI

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen ve bu yıl 8.'cisi gerçekleştirilen Uludağ Ekonomi Zirvesi, başladı.

22 MART, 2019

Aktüel

MARKET MARKALARINA SINIR

Marketlerin genelde kendi markalarıyla üretim yaptırıp sattıklarına dikkati çeken Bakan Pekcan, buna bir sınırlama getirip, diğer üreticilerin de raflarda yer almasını zorunlu kılacaklarını bildirdi.

20 MART, 2019

Aktüel

DENİZLERİN ELEKTRİFİKASYONU

Siemens’in elektrikli ulaşım hikayesindeki son bölümde etkileyici bir gelişme yaşanıyor. Şirketin BlueVault lityum-iyon batarya modüllerinin montajı artık Norveç’te bulunan yeni bir tesiste yapılıyor.

20 MART, 2019

Aktüel

"TÜRKİYE'NİN KIRILGANLIK RİSKİ ARTTI"

Moody's, Türkiye'nin dış kırılganlık riskini "yüksek" seviyesinden "yüksek +" seviyesine yükseltti.

20 MART, 2019