Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri'nde üst düzey atama

​​​​​​​Eczacıbaşı açıklamasına göre, temiz ve sağlıklı bir yaşam için hayatın her anına eşlik etme amacıyla çalışmalarını sürdüren Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nde üst düzey bir atama gerçekleşti.

18.10.2022 18:08:130
Paylaş Tweet Paylaş
Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri'nde üst düzey atama

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin Üst Yöneticisi (CEO) Bülent Kozlu oldu.

Eczacıbaşı açıklamasına göre, temiz ve sağlıklı bir yaşam için hayatın her anına eşlik etme amacıyla çalışmalarını sürdüren Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nde üst düzey atama gerçekleşti. Bülent Kozlu, Ekim 2022’den itibaren, Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin CEO’luğu görevini üstlendi.

Açıklamaya göre, lisans eğitimini Harvard Üniversitesi Siyasi Bilimler Bölümü’nde, işletme yüksek lisans eğitimini Harvard Business School’da tamamlayan Kozlu, iş yaşamına 2003 yılında Lazard Yatırım Bankası’nın New York ofisinde analist olarak başladı. 2005-2015 yılları arasında The Carlyle Group’un Kuzey Amerika fonunda, Bain Capital’in Avrupa fonunda ve Turkven Private Equity’de farklı sektörlerde yatırımlar yönetti.

Kozlu, 2015-2019 yılları arasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Nef Gayrimenkul ortaklığıyla kurduğu Intus Capital gayrimenkul fon yönetim şirketini yönetti ve aynı süre zarfında Nef Gayrimenkul’ün Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

Ocak 2020’de Eczacıbaşı Holding Yatırım Ofisi Başkanlığı görevini üstlenen Bülent Kozlu, Topluluğun ana iş kollarında ve yeni alanlarda yatırım ve satın almalarından sorumlu oldu. Ayrıca Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım, Kanyon, Eczacıbaşı-Monrol, E-kart ve Eczacıbaşı Sigorta şirketlerinin sorumluluğunu üstlendi.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz