Hayalleri süsleyen şirketler

Capital’in 7 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiği “CEO’ların Gözde Şirketleri” araştırması, bu yıl da üst düzey yöneticilerin en fazla çalışmak istedikleri şirketleri ortaya koydu.

1.02.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hayalleri süsleyen şirketler


SHELL'İN 3 SIRRI
KÜRESEL GÜÇ
CEO'ların gözünde "global vizyonu" ile öne çıkan bir diğer küresel dev de Shell. 90'dan fazla ülkede faaliyet gösteren şirketin küresel gücü, üst yöneticileri cezbeden unsurların başında geliyor. Şirketin global vizyonunu Shell & Turcas CEO'su Jacek Dziembaj anlatıyor: "Shell, dünyanın en köklü ve güçlü enerji şirketlerinden biri. İstikrarlı başarısının temelinde global vizyonunun payı çok büyük. Hızla büyüyen enerji talebini karşılamak için çalışan Shell, yarattığı değerlerle de örnek bir model oluşturuyor.
KURUMSAL İTİBAR
Bir şirketin başarılı ve uzun ömürlü olmasının en önemli unsurlarından biri, oluşturduğu kurumsal itibardır. Kurumsal itibarın oluşmasında ise çok yönlü faktörler etkili. Şirketin sunduğu hizmet ve ürün kadar, toplumda yarattığı katma değer ve buna bağlı gelişen güven duygusu da itibarı artırıyor. Shell'in bu hassasiyetinin temelinde, tüketicinin beklentilerini zamanında öngörerek, zengin ürün çeşitliliğiyle en uygun çözümünü sunması yatıyor.
MÜŞTERİYE YAKINLIK
Türkiye'de de Shell & Turcas olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyor ve onlara hayatlarının çeşitli alanlarında farklı faydalar sunuyoruz. Bu amaçla müşterilerimizin değişen tercihlerini ve yükselen trendleri devamlı olarak takip ediyoruz. Hızlı ve yüksek kaliteli servisimiz, geniş ürün portföyümüz ve yaratıcı kampanyalarımız markamıza olan bağlılığı ve güveni artırıyor. Tüketicinin taleplerine en uygun çözümü sunmaya devam edeceğiz."

GARANTİ'Yİ ÇEKİCİ KILAN NE?
PROAKTIF YÖNETİM

Garanti Bankası'nı CEO'ların gözünde en ideal şirket yapan kriterlerin başında "yönetim kalitesi" geliyor. Bu başarının mimarlarından biri de kuşkusuz bankanın genel müdürü Ergun Özen. "Proaktif yönetim anlayışımızla pazardaki değişime hızlı karşılık veriyoruz" diyen Özen, kendilerini farklı kılan nitelikleri şöyle sıralıyor:
ÇALIŞAN KALİTESİ
Garanti Bankası, defalarca Türkiye'nin ve hatta Avrupa'nın en beğenilen şirketleri arasında yer aldı. Teknolojik altyapımız da bunu yaparken bize büyük esneklik sağlıyor. Nitelikli insan gücümüz ise her zaman en doğru kararları almamıza ve en kaliteli hizmeti sunmamıza yardımcı oluyor. Yenilikçi düşünme biçimi bizim kültürümüzün merkezinde yer alıyor. Garanti'de en gencimizden en tecrübelimize kadar herkesin fikirleri çok önemlidir.
'İLK'LERİN ÖNCÜSÜ
Garanti'nin alternatif dağıtım kanalları ve müşteri ilişkileri yönetimi konularında sektörün öncü bankası olması bundan kaynaklanıyor. Banka olarak bugüne kadar pek çok ürün ve hizmette sektörde ilk olmayı başardık. Örneğin 1995'te ilk nakit yönetim hesabı olan Elma'yı, 2000'de Türkiye'nin ilk çipli kartı Bonus Kartı ve Shop&Miles'ı, 2005'te ise dünyada ilk kez cepten hızlı para transferi sağlayan CepBank uygulamasını başlattık."İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz