Sınır ötesi harekatı!

Yerli sermayeyi sınır ötesine götüren nedenler...

26.10.2015 14:05:410
Paylaş Tweet Paylaş
Sınır ötesi harekatı!
HEDEFLERDE NE VAR?
ARÇELİK NE YAPACAK?

Yurtdışı yatırımlarıyla öne çıkan şirketlerden biri Arçelik. Şirketin finansman ve mali işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı POLAT ŞEN, yatırımların süreceğinivurguluyor: “Geçmişte olduğu gibi gelecekte de satın alma ve ortaklık konularını, pazarlara özel yaklaşımla değerlendireceğiz Organik veya inorganik büyüme fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu nedenle sektördeki rekabetin aksiyonlarını yakından izliyor, birleşme ve satın alma konusundaki tüm gelişmeleri inceliyoruz.”

IC’NİN BÜYÜME PLANI
2011’den bu yana yurtdışı projelere imza atan IC Holding’in CEO’su SEMIH ERGÜR, hedeflerini şöyle özetliyor: “Yurtdışı projelerimiz grubumuzun büyümesine, kârlılığına, uluslararası alanda bilinen ve aranılan bir marka olmamıza katkı sağlıyor. Ayrıca rekabet avantajı ve dünyadaki yeni ve kârlı proje fırsatlarının daha kolay takip edilmesini de sağlıyor. Önümüzdeki dönemlerde öncelikle gelişmekte olan ülkelerde teknoloji içeren seçkin altyapı ve üst yapı projeleriyle ilgilenmeye devam edeceğiz.”

ORKA’NIN GÖZÜ AVRUPA’DA
Orka Holding’in sınır ötesi planlarını yönetim kurulu başkanı SÜLEYMAN ORAKÇIOĞLU özetliyor: “Şirketimizin kendi markasıyla kendi koleksiyonunu satması yaklaşık olarak 25 yıl önce başladı. Bu sayede dünyada global olarak en çok bilinen Türk markalarından biriyiz. Önümüzdeki yıl 10 milyon dolarlık yatırım planımız var. D’S Damat markamızla Rusya, Romanya ve Azerbaycan’da, Tween markamızla ise Barselona ve Londra’da pazar lideri olmayı hedefliyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz