Naksan Holding de TUSKON'dan ayrıldı

Naksan Holding, geçtiğimiz günlerde paralel yapı soruşturması kapsamında binaları aranan TUSKON'dan ayrıldı.

10.11.2015 12:04:220
Paylaş Tweet Paylaş
Naksan Holding de TUSKON'dan ayrıldı
Gaziantep'in köklü holdingleri arasında yer alan, yönetim kurulu başkanlığını aynı zamanda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Başkanı da olan Cahit Nakıboğlu'nun yaptığı Naksan Holding, geçtiğimiz günlerde paralel yapı soruşturması kapsamında binaları aranan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'ndan (TUSKON) ayrıldıklarını duyurdu.

Naksan Holding'den Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu adına yapılan yazılı açıklamada, şirket olarak hiçbir kurum ve yapıya bağlı olmadan Türk ekonomisine katkı sunmayı sürdürecekleri kaydedildi. 'Bugünlere devletimiz ve hükümetlerin desteğiyle geldik' diyen Nakıboğlu, TUSKON'dan ayrıldıklarını belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'Her zaman millet iradesi ile şekillenen demokrasinin ve demokrasinin yürütücüsü olan devletimizin yanında olduk. Naksan Holding olarak TUSKON'dan ayrıldık. Bundan böyle hiçbir tüzel veya gerçek kişiler, ismimizi herhangi bir kurum ve kuruluşla anmamalıdır. Bizim tek düşüncemiz ülkemize ve milletimize daha fazla katkı sağlamaktır. Devletimiz ve hükümetlerin desteğiyle bugünlere geldik. Bundan sonrada aynı tempoda azim ve kararlılık ile yolumuza devam edeceğiz. Devletimiz, milletimiz ve cumhuriyetimizin bekası için üst düzeyde hissettiğimiz sosyal sorumluluğumuzu daha büyük bir ciddiyetle ve hassasiyetle sürdürerek yolumuza devam etmenin en büyük arzumuz olduğunun kamuoyunca bilinmesini isteriz.'

Boydak Holding de ayrılmıştı

Boydak Holding Başkan Vekili ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Twitter hesabından bir açıklama yaparak Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ile ilişkilerini kestiklerini duyurdu. Boydak, önceki gün ‘terör örgütüne finansmak sağlamak’ iddiasıyla baskın düzenlenen TUSKON’dan ayrıldıklarını “Bundan böyle herhangi bir cemaat ve camia ile anılmak istemiyoruz. Çeşitli STK’larda şirketlerimiz adına görev alan arkadaşlarımız ilgili kurumlardaki konumlarını gözden geçirmiş olup eksiklerini tamamladılar. Kamuoyunda soru işareti oluşan STK’lardan arkadaşlarımız teşekkür ederek şirketlerimizin üyeliklerini sonlandırmak yoluna gitmişlerdir” sözleriyle açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz