Bir gün liderliği de tecrübe edeceğiz

Vodafone Grup CEO'su Vittorio Colao ile GSM sektörünün gelişen performansını, geleceğe yönelik beklentileri ve Vodafone'un yeni Türkiye planını konuştuk

1.01.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bir gün liderliği de tecrübe edeceğiz


Vodafone'un Türkiye ajandasında öne çıkan 8 konu
1- Önümüzdeki dönemde herkeste bir akıllı telefon olacağını varsayabiliriz. Hedefimiz müşterilerimizin yüzde 80'inin bu telefonlara sahip olması.
2- 3G'nin yaygınlaşması için çalışacağız. Özellikle kırsal kesimde yaygınlaşması gerekiyor. Kablosuz internetin sabit broadband karşısında çok iyi bir teknoloji olduğunu göstermek istiyoruz.
3- Çok kötü bir şey olmazsa, gelecek 3-5 yılda Türkiye olağanüstü pozitif yönde gelişecek. Türkiye pazarının global organizasyonumuz içinde 6'ncı büyük pazar olacağını ve daha çok para yapmaya başlayacağını düşünüyorum.
4- Bir gün liderliği de tecrübe edeceğiz. Ancak, bugün için sessizce büyümeye devam edeceğiz. Liderlik konusunda takıntılıyız ama en çok tercih edilen marka olmak istiyoruz.
5- Türkiye artık sadece gelişmekte olan bir pazar değil, aynı zamanda son derece sofistike bir pazar. Odaklandığımız bu 3 kavram; yenilikçilik, yatırım ve yeni teknolojiler, Türkiye açısından da büyük önem taşıyor.
6- Türkiye'de çok ağır vergi düzenlemeleri var. Büyüme ve kârlılığın önündeki en büyük engel de bu, rekabet değil.
7- Ses tarafında yapabilecek bir şey kalmadı. Fiyatlar çok düşük. Asıl potansiyel veri tarafında. Burada müthiş fırsatlar görüyoruz ve yatırımlarımızı bu doğrultuda yapıyoruz.
8- Türkiye pazarına girerken 11 milyar TL'yi bulan ciddi bir yatırım yaptık. Pazar payımız, hizmet kalitemiz gayet iyi gelişiyor. Daha da iyi olmasını istiyoruz. Yatırımlarımıza devam edeceğiz ama yarınlar konusunda aceleci davranmıyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz