Bizimle iş yapan hep para kazandı

Akfen Holding CEO'su Süha Güçsav, patronu Hamdi Akın'ı, ekibini ve grubunu Capital'e anlattı...

1.02.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bizimle iş yapan hep para kazandı


FİNANSMAN ÖNEMLİ
Mersin Limanı, önemli bir testten geçecek. Bugüne kadar bölgede monopoldü, İskenderun Limanı başladı, bundan sonra performansını sürdürebilecek mi, bu konuda ümitliyiz. Orada Türkiye'nin büyümesine paralel yüzde 5'ler civarında büyüme öngörüyoruz. Havalimanlarında 2 basamaklı büyümelere ulaşabiliriz. 2012 yılı içinde Adnan Menderes ve Medine Havalimanı projelerinin finansmanının yapılması önemli vakit alacak.

ENERJİDE İŞLER

Bu yıl planımız bütün HES 2 portföyümüzü devreye almak. 2012, İDO'nun test yılı olacak. Su imtiyazı işletmesi şirketimizi, biraz da çevresel işlere de kayarak geliştirmeye çalışacağız. GYO şirketimizin planladığı yatırımları var. Karaköy ve Esenboğa yatırımlarına bu yıl başlanacak. İnşaatı devam eden 3 otelimiz işletmeye açılacak. GYO, bu işlerle meşgul olacak. TAV İnşaat, bu yıl devam eden Katar ve Umman projelerinin yanında Medine Havalimanı ile uğraşacak. 2012 yılı içinde de bir büyüme hedefimiz var.

GELECEK 5 YIL

Eğer otoyol özelleştirmeleri portföye dahil olursa oradaki rakamlar daha çok büyür. Böyle bir yeni işe girmezse TAV Havalimanları Holding, Mersin Limanı ve enerji santrallerinin ciroya katkıları en ön planda olacak. Yeni iş girmediği takdirde Mersin ve havalimanları toplam ciromuzun yüzde 60'ını oluşturur. Ama bir tek bir otoyol işi girerse bütün resmi değiştirir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz