Çift hane hesapları

CEO’lara yıl sonu beklentilerini sorduk. 198 CEO ile yaptığımız ankete katılanların yüzde 65,5’i, yılı çift haneli büyümeyle kapatacaklarını söylüyor.

1.08.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Çift hane hesapları

Tek tek şirketler nezdinde büyüklüğü katlama planlarına baktığımızda da karşımıza bu konuda oldukça iddialı şirketler çıkıyor... Örneğin sağlık sektörünün son yıllarda en hızlı büyüyen şirketi Memorial Sağlık Grubu, gelecek 4 yılda bugünkü büyüklüğünü 2’ye katlamak konusunda kararlı. Havayolu taşımacılığında özellikle yurtdışı odaklı olarak büyüyen Atlasjet de 4 yıl sonra bugünkü hacminin 2 katına ulaşma hedefiyle ilerliyor, Sofra Grubu, önümüzdeki 5 yılda önemli bir büyüme potansiyeli görüyor. Grubun CEO’su Yaşar Büyükçetin, “3 ve 5 yıllık hedeflerimize ulaştığımız takdirde 2017 yılında şirketimiz organik olarak 2 kat büyüklüğe ulaşabilir, İlave satın almalar ise büyümeyi daha da hızlandırır düşüncesindeyiz” diyor.

Geride bıraktığımız 11 yılda 27 kat büyüdüklerini açıklayan Pakpen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza, “Şirketimiz 5 yıl içinde bugünkü hacminin 2 katına ulaşabilir, Kapasitemiz bu hedefi gerçekleştirmek için müsait durumda” diyor, Gold Teknoloji Marketleri 4, Kiğılı 6, Keskinoğlu Şirketler Grubu da 10 yıl içinde hacmini 2’ye katlamayı planlıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz