"Hedef çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek"

Adını doğadan alan Doğa Koleji, eğitim süreç ve modellerinin tümünde doğadan esinleniyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Hedef çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek
Doğa Koleji, 86 koleji ve 55 bin öğrencisi ile dev bir eğitim kurumu. kuruluşundan bu yana sürdürülebilirlik konusuna büyük önem veren doğa koleji, "caretta caretta"ları koruma, “saz kedisinin izinde” ve kırmızı kalifornia solucanı gibi birçok yeni ve ilginç projeye imza atıyor. Sürdürülebilirlik konusunda en önemli hedeflerinin çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek olduğunu belirten Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, velileri de yürüttükleri projelere dahil ettiklerinin altını çiziyor. Gazanker’e göre uyguladıkları sürdürülebilirlik çalışmaları her şeyden önce doğa sevgisiyle dolu, çevresine karşı duyarlı ve sürdürülebilirlik bilinci ile hareket eden bir doğa nesli yetişmesini sağlıyor.

Adını doğadan alan Doğa Koleji, eğitim süreç ve modellerinin tümünde doğadan esinleniyor. WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Greenpeace ve Unicef gibi çevre duyarlılığı olan ve sosyal sorumluluk taşıyan kurumlarla yapılan işbirlikleri sonucunda da ilginç ve sürdürülebilir projeler ortaya çıkıyor. Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, öğrenciler ve velilerinin katkılarıyla çevre, eğitim, sağlık, spor ve sanat konularına yönelik pek çok proje gerçekleştirdiklerinin altını çiziyor. Gazanker önümüzdeki dönemde de sürdürülebilirlik konusunda öğrencilere ve dünyaya fayda sağlayacak tüm projelerde yer almaya devam edeceklerinin mesajını veriyor.

Sürdürülebilirlik konusunda çalışmalarınız ne zaman başladı ve nasıl gelişti ?
Doğa Koleji kurulduğu günden bu yana geliştirdiği eğitim modellerinden uyguladığı KSS projelerine kadar her uygulama sürecinde sürdürülebilirliğe önem verdi. Uyguladığımız her projenin, verdiğimiz her hizmetin başladığı günden bugüne devam etmesine ve bugünden ileriye taşımasına dikkat ettik. Dolayısıyla kuruluşumuzdan itibaren başladığını söyleyebiliriz.

Doğa Koleji'nin sürdürülebilirlik çalışmalarında öne çıkan stratejiler nelerdir?
Doğa Koleji’nin sürdürülebilirlik stratejisi kendi oluşturduğu modern eğitim sisteminin ekonomik, çevresel ve sosyal bir duyarlılıkla dengelenmesi ve bu duyarlılığın tüm süreçlere dahil edilmesi yönünde gelişiyor ve ilerliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz